Регіональні сайти Люстрації 2.0

Президент може розпустити парламент

фото: Global Panorama
фото: Global Panorama

Президент Петро Порошенко зібрав керівників парламентських фракцій. У вівторок заявив їм, що в суспільстві — запит на дострокові вибори Верховної Ради. Зауважив, що також треба внести зміни до Конституції та чіткіше розмежу­вати повноваження між президентом, парламентом і урядом. Перевибори до ВР були однією з ключових обіцянок Порошенка під час передвиборної кампанії.

Цього ж дня лідер фракції УДАР Віталій Ковальчук запропонував проголосувати за постанову про саморозпуск Верховної Ради і попросити президента призначити дострокові вибори.

— Парламент повинен пройти одноразову народну люстрацію, — говорить політолог 61-річний Віктор Небоженко. — Після революції, початку війни з Росією, у нас інша країна. Якщо стала парламентсько-президентська республіка, то будьте добрі переобратися і працювати за новими правилами.

Хто найбільше опиратиметься достроковим виборам?

— УДАР Порошенка — Кличка зацікавлений у якнайшвидших перевиборах, тоді отримає по максимуму. Не проти і “Батьківщина” Тимошенко — у неї є свої 15 відсотків електорату. Всі інші незацікавлені. “Свобода” роздавлена ганебним 1-відсотковим результатом Тягнибока на президентських виборах. Комуністи висять на волосині. Еволюція їх у бік Росії в нинішніх умовах занадто антиукраїнська. На цьому втратять багато голосів. Партії регіонів фактично немає.

Одна з головних обіцянок Порошенка — дострокові вибори Ради. Як йому тиснути, щоб цей парламент розпустився?

— Є два варіанти. Перший: може залишити напівукраїнський парламент, але якщо той піде на поступки президентові та прем’єрові в реформуванні, і на жертви. Зокрема, зніме недоторканність із кількох десятків найбільш одіозних депутатів. Другий варіант: указ про розпуск парламенту, як це 2007 року зробив Ющенко.

За яких умов вибори можуть відбутися якнайшвидше? Який найбільш песимістичний сценарій?

— Найшвидше — після указу Порошенка. Найгірший варіант — навесні наступного року. Коли парламент перетвориться на бомбосховище для корумпованих, жорстоких і антиукраїнськи налаштованих політиків. Вони мститимуть Україні більше, ніж Росія. Тоді побачимо одноразовий Майдан. Не буде такого, що Єфремов поганий, а Шуфрич — трішки ліпший. Виметуть усіх, бо на них лежить відповідальність за нерозпуск. Із заявою виступив Ковальчук, а інші відмовчуються.

Кого побачимо в новій Раді?

— Це буде скажений дім. Зараз пішла друга хвиля популізму. Майдан розбудив величезні маси людей. Зараз усі говорять про політику. Україна прокинулася. Звідти піде величезна кількість популістів. Також у новій Раді побачимо партію, що накрутить рейтинг завдяки телебаченню. Якісь політичні сили заведуть Коломойський, Фірташ. Будуть і важковаговики — УДАР-“Солідарність”, “Батьківщина”.

Gazeta.ua

Залишити відповідь

Top