Регіональні сайти Люстрації 2.0

Прокурор Києва: 10 статей закону про люстрацію порушують Конституцію

Люстрація

Закон України “Про очищення влади” (люстрації) порушує конституційні права державних службовців. Таку думку висловив в інтерв’ю виданню “Главком” прокурор Києва Сергій Юлдашев.

“Моє ставлення до закону про люстрацію не змінилося. Я готовий приймати рішення щодо прокурорів, які притягували до відповідальності активістів Майдану, і тут не може бути ніяких компромісів. Але абсолютно не готовий звільняти людей просто тому, що вони займали певну посаду. Думаю, не маю морального права цього робити, тому що сам потрапляю під цю категорію. Я переконаний, що оцінювати людей потрібно за їх дії, а не за те, де і за якої влади вони працювали “, – наголосив він.

Юлдашев нагадав про висновки Венеціанської комісії і меседж голови комісії Джанні Букіккіо – привести закон у відповідність з європейськими стандартами у сфері захисту прав людини і не звільняти людей, поки це не буде зроблено. “Цей закон порушує конституційні права людини. Експерти нарахували до 10 статей цього закону, які порушують конституційні приписи. Вина має бути доведена в кожному конкретному випадку. Верховенство права має виходити з презумпції невинності і права на захист, і я наполягаю на індивідуальному підході застосування цього закону”, – упевнений прокурор столиці України.

Зі слів Юлдашева, бездумне використання недосконалого закону призводить до таких “ляпів”, як у випадку з генералом Воробйовим (колишній командувач Сухопутних військ відмовився виконувати наказ Віктора Януковича про застосування сили до активістів Майдану. Але згодом потрапив під люстрацію) і всесвітньо відомим академіком Юрієм Алексєєвим (під люстрацію потрапив вчений, герой України – голова космічного агентства).

Водночас, прокурор Києва підтвердив, що з 11 березня в столичній прокуратурі розпочнеться другий етап люстрації. Рішення буде прийматися щодо 62 співробітників, з яких “за посадами” – 34 людини. “У нас під закон потрапляє найбільша кількість прокурорських співробітників. Київ – єдиний регіон, де під люстрацію за посадою потрапляють прокурори районного рівня та їх заступники”, – сказав Юлдашев.

Українські новини

Залишити відповідь

Top