Регіональні сайти Люстрації 2.0

Процесом люстрації в Україні опікуватиметься незалежна інстанція – Мін´юст

Мін'юст

Міністерство юстиції має намір припинити опікування процесом люстрації (очищення влади) в Україні. Як передають «Коментарі», про це заявив міністр юстиції Павло Петренко ЗМІ.

За його словами, надалі відповідна громадська рада, створена при Мін´юсті, буде з нього виведена.

«Експерти Венеціанської комісії вважають, що контролювати процес люстрації має незалежний орган. Ми їм пояснили, що Мін´юст не є органом, який здійснює люстрацію, при міністерстві створено незалежну громадську раду. Вони сказали, що її необхідно вивести з нашого міністерства. Я вважаю, що це нормально, Мін´юст свою історичну функцію виконав – ми запустили цей процес. Ця громадська рада буде незалежним органом, який буде мати свій апарат при Кабінеті міністрів», – повідомив Петренко.

За його словами, зараз всі питання, що виникли у Венеціанської комісії щодо закону про люстрацію, вирішені.

«Нам вдалося переконати експертів Венеціанської комісії в тому, що думку української сторони, необхідно врахувати і ті обставини, які зараз є в країні. Дійсно, ми не були залучені до процесу консультації під час підготовки висновку (Венеціанської комісії, – ред.) – це окрема детективна історія. Але, слава Богу, члени Венеціанської комісії, президент Венеціанської комісії дослухалися до наших аргументів», – заявив Петренко.

«Основним фактором і перемогою відкоригованого висновку стало те, що Венеціанська комісія визнала, по-перше – що люстрація в Україні має бути; друге – Венеціанська комісія, проаналізувавши наш закон і закони інших країн, в яких був основним критерієм до люстрації – приналежність до комуністичного режиму, до спецслужб, сказала, що таким критерієм для нас може бути приналежність до режиму Януковича», – додав він.

Нагадаємо, 16 жовтня 2014 року в Україні набув чинності закон про люстрацію, згідно з яким для здійснення процедури повинен бути сформований спеціальний орган при Міністерстві юстиції.

Крім того, комісія «За демократію через право» («Венеціанська комісія») рекомендує Україні переглянути перелік посад, які підпадають під люстрацію.

Коментарі

Залишити відповідь

Top