Регіональні сайти Люстрації 2.0

Рада призначила Шокіна новим генпрокурором

Віктор Шокін

Верховна Рада погодилася призначити новим генпрокурором Віктора Шокіна України. За відповідний президентський проект постанови проголосували 318 народних депутатів у вівторок, 10 лютого.

Призначення зокрема підтримали фракції “Блоку Петра Порошенка”, “Народного фронту” і “Опозиційного блоку”, а також “Батьківщина”, група “Економічний розвиток” і “Воля народу”.

Проти кандидатури Шокіна голосували “Самопоміч” і “Радикальна партія”.

Перед цим Рада погодилася звільнити Віталія Ярему з посади генпрокурора.

В залі парламенту був присутній президент Петро Порошенко, який представляв кандидатуру Шокіна.

Коли Порошенко говорив про відставку Яреми, голос президента тремтів. Він висловив жаль, що Ярема став жертвою політики.

У ході свого звернення до депутатів, Шокін пообіцяв довести до суду резонансні розслідування” проти представників попередньої влади. При цьому він зазначив, що для нього стало несподіванкою пропозиція президента рекомендувати його на посаду генпрокурора, а тому він ще не встиг ознайомитися з усіма справами “майданівців”.

Також Шокін пообіцяв “дуже швидко” звільнити тих співробітників ГПУ, які не пройдуть люстрацію.

Віктор Шокін був заступником генпрокурора у 2002-2007 роках, коли Генпрокуратуру очолював Святослав Піскун. У той час Шокін зіграв велику роль у закритті кримінальних справ, порушених проти Порошенка. У 2005 році саме Шокіну, який курував слідство у ГПУ, приписували порушення кримінальних справ проти Бориса Колеснікова та Ігоря Коломойського. У червні 2014 року Ярема призначив Віктора Шокіна своїм заступником.

Зеркало недели

Залишити відповідь

Top