Регіональні сайти Люстрації 2.0

Серед люстрованих – прокурор Кіровоградщини

Гаврилюк Михайло

І трьох місяців не попрацював на посаді прокурора Кіровоградської області Михайло Гаврилюк. У середині серпня Гаврилюка призначено на цей пост, а наприкінці жовтня його люстровано відповідно до Закону “Про очищення влади”.

Згідно з інформацією в Єдиному реєстрі осіб, щодо яких застосовано Закон “Про очищення влади” (цей список опубліковано на сайті Міністерства юстиції), Михайла Гаврилюка звільнено із займаної посади наказом Генеральної прокуратури України від 23 жовтня. Підстава, з якої Гаврилюк виявився не підходящим для цієї роботи, у реєстрі конкретно не вказується. Та можна не сумніватися, що причиною його люстрації став такий факт: Михайло Іванович обіймав посаду заступника генпрокурора у часи правління Януковича.

Заміни Гаврилюку поки що не знайшли. Принаймні, згідно із відомостями на сайті прокуратури Кіровоградщини, керують цією установою нині заступники прокурора Євген Здоренко та Леонід Панченко. Про те, що з посади першого заступника прокурора Кіровоградщини звільнено Сергія Жолонка, “Вечірка” повідомляла в попередньому номері. Жолонко, до речі, також значиться у списку люстрованих на сайті Міністерства юстиції.

Також у цьому реєстрі “Вечірка” виявила ще кількох людей, знайомих кіровоградцям. Наприклад, Костянтина Підлубного, який працював у тій же прокуратурі Кіровоградщини старшим прокурором і відповідав за статистику та ведення Єдиного реєстру досудових рослідувань. Люстровано й Олега Іваніщева, котрий очолював прокуратуру Кіровоградського району.

Потрапили до списку люстрованих Леонід Лахтюк та Ігор Лопотов. Перший кілька років тому працював заступником прокурора Кіровоградщини. Люстрація його спіткала на аналогічній посаді на Харківщині. Другий, Ігор Лопотов, завинив тим, що в часи президентства Януковича очолював управління внутрішньої безпеки головного управління Міндоходів у Чернівецькій області. А у Кіровограді його пам’ятають по роботі в органах внутрішніх справ та в податковій. Зокрема, багато хто вважає Лопотова причетним до перешкоджання народному виявленню під час президентських виборів 2004 року. Лопотов на той час обіймав посаду заступника начальника УМВС в Кіровоградській області.

Вечірня газета

Залишити відповідь

Top