Регіональні сайти Люстрації 2.0

Сергій Соболєв: Депутати домовилися повернути пропорційну систему виборів

Порошенко рада

Депутати вважають, що без зміни виборчого законодавства неможливо забезпечити процес люстрації.

Всі голови депутатських груп і фракцій Верховної Ради України підтримали пропозицію про повернення до пропорційної системи виборів з відкритими списками. Про це заявив глава фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв, повідомляє прес-служба партії.

“На погоджувальній раді обговорювалося питання дострокових парламентських виборів. За чинним законом про вибори, який був прийнятий ще за Януковича, вибори проводити не можна. Тому необхідно внести зміни у виборче законодавство. З цим погодилися всі голови фракцій… Я можу сказати, що вперше за всю нашу історію нам вдалося узгодити усіма головами фракцій, і ми дійшли домовленості, що необхідно повернення до пропорційної системи виборів”, – заявив він.

За його словами, цю пропозицію підтримали як глави фракцій більшості, так і меншості.

“Без зміни виборчого законодавства неможливо забезпечити процес люстрації. Тому перше питання, яке виноситиметься на розгляд цього сесійного тижня, – це питання про закон про вибори”, – повідомив Соболєв.

За його словами, остаточно не узгоджено, який саме проект змін буде винесено на розгляд ВР. “Але досягнута принципова домовленість про внесення таких змін і повернення до пропорційної системи”, – заявив голова фракції “Батьківщина”.

Нинішня система виборів – змішана: половина народних депутатів обирається за списками партій, а половина – індивідуально по мажоритарних округах.

Нагадаємо, в Україні стартувала виборча кампанія позачергових виборів народних депутатів, які призначені на 26 жовтня.

Як відомо, 25 серпня президент України Порошенко заявив про рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради 7-го скликання.

У той же день у зверненні до українського народу президент заявив, що дострокові парламентські вибори відбудуться 26 жовтня 2014 року.

Вибори проводяться на основі закону”Про вибори народних депутатів України”, який передбачає обрання 450-ти депутатів за змішаною системою – по 225 у мажоритарних округах і за партійними списками.

Згідно з законом про статус тимчасово окупованих територій, в Криму та Севастополі, на території яких розташовані 12 мажоритарних округів, вибори проводитися не будуть та окружні комісії також створюватися не будуть. Разом з тим, громадяни України, які проживають на цій території, зможуть проголосувати за кандидатів за партійними списками на материковій частині країни.

Таким чином, на цих виборах будуть обрані максимум 438 депутатів з 450-ти.

ZN.ua

Залишити відповідь

Top