Регіональні сайти Люстрації 2.0

Сестра Льовочкіна і Ківалов намагаються очорнити в ЄП закон про люстрацію – Дерев’янко

Ківалов

Народний депутат України (позафракційний) Юрій Дерев’янко заявив, що депутати Юлія Льовочкіна і Сергій Ківалов намагаються дискредитувати прийнятий парламентом закон «Про очищення влади». Про це пан Дерев’янко заявив журналістам у вівторок, 7 жовтня, повідомляє коресподнт НБН.

«Такі депутати як рідна сестра (Сергія) Льовочкіна в Парламентській Асамблеї Ради Європи робить усе можливе для того, щоб сформувати негативну думку про цей закон», – сказав Юрій Дерев’янко.

«Вони перепасують з ПАРЄ цей законопроект до Венеціанської Комісії, де від України представник – (Сергій) Ківалов, відомий член колишньої команди Януковича, який також підпадає під люстрацію і робить все можливе для того, щоб Венеціанська комісія дала негативну відповідь, або відповідь з негативним відтінком», – зазначив нардеп.

Він також додав, що це означає величезний ризик того, що закон про люстрацію буде ветований або не підписано.

«У мене викликає дуже сильне занепокоєння, що до цього часу президент не підписав цей законопроект. Мало того, у президента є термін до 10 жовтня, тому що 25 вересня цей документ був переданий на підпис президенту і є 15 днів за законом, щоб підписати», – додав депутат.

Пан Дерев’янко підкреслив, що нещодавно стало відомо, що депутати Європарламенту, які мають відношення до соціалістів, також були зацікавлені, щоб цей документ пішов у Венеціанську комісію, так як «Фонд Клюєва у Відні дуже активно фінансує європейських соціалістів».

«Тут боротьба почалася набагато ширше, ніж просто в середині України, але і далеко за межами України, щоб ветувати цей закон»,- зазначив парламентарій.

Як повідомляв НБН, 3 жовтня президент України Петро Порошенко заявив, що підпише закон №4359а «Про очищення влади» (про люстрацію).

25 вересня, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав закон про люстрацію і відправив його на підпис президенту.

Генеральний прокурор Віталій Ярема заявив, що закон №4359а «Про очищення влади» не відповідає Конституції України та нормам міжнародного права.

3 жовтня моніторинговий комітет ПАРЄ повідомив, що закон №4359а «Про очищення влади» переданий на розгляд до Венеціанської комісії.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада з третьої спроби прийняла законопроект №4359а «Про очищення влади». За нього проголосував 231 депутат.

Як зазначив керівник робочої групи з доопрацювання закону про люстрацію Юрій Дерев’янко, порівняно із законопроектом, який розглядав парламент у першому читанні, закон «істотно змінився». За його словами, з тексту законопроекту були вилучені норми, які суперечили чинній Конституції України.

NBN

Залишити відповідь

Top