Регіональні сайти Люстрації 2.0

Що треба зробити за другий рік після Майдану — до лютого 2016-го

Майдан

Олександр Кочетков, 59 років, політичний експерт:

— Президенту, уряду й парламенту потрібно зробити надзусилля, щоб поставити Україну на шлях реформ та вступу до Євросоюзу. Поки що цього не бачимо. Владі не вистачає політичної волі. Якщо так триватиме, ситуація в країні постійно погіршуватиметься. Перемир’я на фронті фактично не існує. Сподівання на зовнішню допомогу не справджуються. Ми перебуваємо в точці, коли все вирішується. Сьогодні така сама ситуація, як в останні дні Майдану. Здавалося, все пропало — Янукович переміг, а вийшло навпаки. Суспільство може потрусити владу й сказати: “Досить! У вас уже теж земля горить під ногами”.

Порошенко досі не розуміє, що відбувається. На посаду генпрокурора призначив свого давнього знайомого. Важко не заарештувати Єфремова, а довести до вироку суду. Шокін — людина минулого, а нам треба майбутнього. Виконавців розстрілів на Майдані покарають. Вони вже заарештовані. А організаторам нічого не буде. Рішення приймав старший син Януковича, а втілювали тодішні міністр МВС Захарченко та голова СБУ Якименко. Але довести це майже неможливо, бо письмових наказів не було.

Антон Круть, 33 роки, старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень:

— За наступні два-три місяці влада має показати хоч якісь зрушення у своїй роботі. Порядок денний всім відомий: розслідування вбивств на Майдані, люстрація суддів, прокурорів і міліціонерів, боротьба з корупцією й виконання в повному обсязі Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Для покарання винних у розстрілі на Майдані немає політичної волі на найвищому рівні. Продовжують працювати внутрішньоелітні домовленості. Поки влада принципово не зміниться, нічого не буде. Порошенко та Яценюк відтворили систему Кучми, за якої самі вони стали частиною влади. Арешт Єфремова — це кістка громадськості — напередодні річниці перемоги Майдану і трагічних подій під Дебальцевим.

Володимир Фесенко, 55 років, голова Центру прикладних політичних досліджень “Пента”:

— Активізувалися розслідування справ щодо Майдану. Протягом року побачимо спробу вийти на судові процеси. Організаторів розстрілів звинувачуватимуть заочно, бо ті за кордоном. Це Захарченко, Якименко. Ключові фігури минулої влади, зокрема Януковича, арештувати й посадити не вдасться. Москва їх не віддасть.

gazeta.ua

Залишити відповідь

Top