Регіональні сайти Люстрації 2.0

Що відповів Президент на петицію щодо люстрації суддів та прокурорів

Порошенко-3

Президент Петро Порошенко закликає Кабінет Міністрів, Генеральну прокуратуру та судові органи забезпечити якнайшвидше завершення люстрації суддів і прокурорів. Про це йдеться у відповіді Президента на електронну петицію.

“Я звернувся до прем’єр-міністра України, а також до генерального прокурора України, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції… вжити заходів для невідкладного завершення очищення органів прокуратури та судів від осіб, що підпадають під заборони, встановлені Законом України “Про очищення влади”, – сказано у відповіді.

Порошенко також закликає зазначені органи влади всебічно вивчити петицію про люстрацію суддів і прокурорів, у якій пропонується відстороняти від роботи не тільки тих суддів, які не пройшли цей процес, але й тих, які не підлягають йому.

Крім того, він вважає необхідним забезпечити інформування громадян про стан виконання закону “Про очищення влади”.

“Хочу наголосити, що як Президент і як громадянин я також незадоволений станом реалізації цього закону і підтримую обурювання, яке викликає в суспільства щоденна інформація про “діяння” чергового незвільненого чиновника, прокурора або професійного судді, який не пройшов люстрацію або навіть не проходив відповідну перевірку”, – сказано у відповіді.

Порошенко вважає, що тільки сумлінне виконання своїх повноважень органами державної влади, на які покладено обов’язки з проведення люстраційних перевірок, а також контроль із боку громадськості дадуть можливість покарати кожного хабарника, очистити органи влади від осіб, які загрожують демократичному розвитку країни.

Як повідомляло агентство, 23 жовтня Конституційний Суд відклав на невизначений час розгляд конституційності норм закону “Про очищення влади (люстрації)”.

Джерело

Залишити відповідь

Top