Регіональні сайти Люстрації 2.0

Скандал у Харкові: активісти закликають сімейство чиновників пройти процедуру люстрації

Фіскальна служба

У Харкові розгорівся скандал через зміну в. о. начальника облуправління Державної фіскальної служби. Нагадаємо, днями крісло головного податківця області зайняв 66-річний Сергій Яковлєв. Його ж попередник Михайло Гагаркін, якого висунули у кандидати на цю посаду місцеві бізнесмени і підтримали громадські працівники, залишився першим заступником начальника управління.

На посту Гагаркін пробув лише чотири місяці. Коментувати рішення начальства податківець не став, але зауважив: офіційних пояснень з кадрових перестановок в Києві поки не дали.

Тим часом громадські працівники запевняють: видимих перешкод для того, щоб прибрати з посади Гагаркіна приставку “в.о.” не було, а призначення Яковлєва нібито кулуарне. “Складається враження, що ні про яку обіцяної відкритості призначень мови не йде. Об’єктивні показники роботи Гагаркіна підтверджують його компетентність як керівника”, – говорить один з координаторів громадської платформи “Харківський громадянський форум” Дмитро Кутовий.

Чи будуть активісти спільно з бізнесменами влаштовувати нові конкурси на цю та інші посади, Кутовий не знає. За його словами, все залежатиме від дій Мінфіну і ДФС, в які активісти вже готують звернення. “Щоб і надалі проводити такі конкурси, повинні бути підстави. Наприклад, те, що Гагаркін так і не став керівником”, – вважає громадський.

Насторожило активістів і те, що зовсім недавно син головного податківця Андрій Яковлєв став харківським міжрайонним прокурором. На думку Кутового, сімейство Яковлевих має звернутися в місцеву Люстраційну палату і пройти процедуру люстрації, щоб довести, що їх призначення пов’язані виключно з професійними якостями. До слова, поспілкуватися з новоспеченим чиновником через його зайнятість нам, на жаль, не вдалося.

ПОЛІТОЛОГ: “БІЛЯ КЕРМА ВАЖЛИВИЙ ДОСВІД”
Експерти закликають звернути увагу не стільки на вік Сергія Яковлєва, скільки на його 32-річний стаж, зокрема, – в структурі податкової. На думку політолога Валерія Дудка, Михайло Гагаркін виявився недостатньо ефективним в кризовій ситуації. “Призначення людей з досвідом Яковлева, як правило, говорить про те, що на місці потрібна людина, що вміє швидко виправити складну ситуацію”, – каже політолог.

За його словами, той факт, що Гагаркіна в підсумку не призначили главою облДФС, говорить про те, що курс на омолодження влада поки себе не виправдовує. Мовляв, в країні немає достатнього резерву чиновників. “Молодь повинна рости на посадах заступників, у той час як біля керма зараз важливий досвід”, – вважає Дудко.

Сегодня

Залишити відповідь

Top