Регіональні сайти Люстрації 2.0

Скандальні судді Печерського суду часів Януковича й досі продовжують працювати

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

Печерський районний суд міста Києва називають найскандальнішим в Україні. Саме у його стінах за часів екс-президента Віктора Януковича слухали найрезонансніші справи – Тимошенко, Мельника, Луценка. Тут дивом виправдовували скандалістів і трамбували за ґрати політичних опонентів. Тут на всю країну прославився суддя Кірєєв, кинувши за ґрати Тимошенко.

Журналісти програми “Гроші” вирішили дізнатися, як сьогодні почувається скандальне гніздо юридичного свавілля під час тотальної люстрації.

Суддя Печерського суду Сергій Вовк уславився на всю країну тим, що посадив екс-міністра МВС, а нині лідера партії “Блок Петра Порошенка” Юрія Луценка. Революція гідності на Майдані минула. І минула вона повз деяких посадовців у мантіях.

“Жодної люстрації серед судового корпусу не відбулося. Ми маємо справу з тими самими суддями, які виносили неправочинні вироки”, – зазначає політтехнолог Тарас Березовець.

Царське село – елітне поселення в Печерському районі столиці. Тут, до втечі з країни, будував власне “Межигір’я” екс-бютівець та регіонал Олександр Шепелєв. Його підозрюють у замаху на вбивство колишнього акціонера банку “Родовід”, інкримінували, окрім розкрадання 220 млн грн із банку “Родовід”, ще й привласнення понад 315 мільйонів державних гривень.

Як жив за часів Януковича “правильний” політик з Донбасу, наочно ілюструють його скромнесенькі “хатинки”, яких там кілька. Деякі з кількаповерхових апартаментів залишилися недобудованими. Сусід Володимир розповідає, що Шепелєв почав скуповувати земельні ділянки на Печерську в 2006 році. Пропонував і йому віддати землю за безцінь. Поруч Шепелєв звів кількаповерхові апартаменти. Володимир подав у суд – Печерський. А там навіть суддя його відмовляла забрати позов, “доки він добрий”. Проте, справу так і “зам’яли”. Володимир же говорить, що зведена “коробка” маєтку Шепелєва, відповідно до висновків Київського науково-дослідницького інституту судової експертизи, не має дозволів на будівництво, адже не відповідає технічним нормам і законам.

Мірятися силами з паном Шепелєвим через незаконне будівництво вирішила й Печерська райадміністрація, розповідають місцеві мешканці. Виходить, що держава також безсильна перед донбаським “аристократом”. Сусіди розповідають, що суди тримали два роки, а справу вів усе той же суддя Сергій Вовк, який посадив за ґрати Юлія Луценка. Вовк прийняв рішення на користь Шепелєва.

Журналісти програми “Гроші” майже тиждень хотіли запитати, як живеться скандальному Вовку. Але він спілкуватися не захотів.

“По судді Вовку. Він буде першим, хто пройде люстрацію, згідно із законом, який набуде чинності. Я вам це обіцяю, як міністр юстиції”, – запевнив в ефірі програми “Право на правду” Павло Петренко.

Громадські активісти також прозоро натякають на доцільність негайної люстрації.

“Якщо ми не поміняємо систему, тобто не змінимо судову систему, не змінимо виконавчу, не змінимо законодавчу, то вся ця Революція гідності не варта і п’яти копійок”, – наголошує засновник Комітету контролю державного майна Олександр Щербань. Якщо міністр юстиції Павло Петренко раптом забуде про свої слова, громадські активісти обіцяють діяти більш рішуче.

“Можливо хтось із суддів “хоче” покататися у сміттєвому баку по всьому місту, наприклад, або переночувати там день чи два. Ну, ми ж не знаємо, може в когось із суддів є таке бажання”, – іронізує Щербань.

“Судова система потребує найжорсткішого пересіювання, найжорсткішої люстрації”, – підкреслює політтехнолог Тарас Березовець.

Нагадаємо, правоохоронці оголосили в розшук суддю Печерського суду Родіона Кірєєва, який засудив Юлію Тимошенко. Тим часом Вища рада юстиції переконує, що документи на позбавлення його суддівської недоторканності “вже давно” в Раді.

ТСН

Залишити відповідь

Top