Регіональні сайти Люстрації 2.0

Соболєв розкритикував список делегатів Ради до комісії з люстрації суддів

Єгор Соболєв

Сьогодні Верховна Рада України поквапилась із делегуванням п’ятьох людей до комісії, яка люструватиме суддів. Про це заявив народний депутат України Єгор Соболєв, повідомляє Galnet з посланням на його допис у Facebook.

Сьогодні в парламенті ми зробили дурницю. Без консультацій з громадськістю, без заслуховування кандидатів Рада делегувала 5-ох людей в комісію, що мала люструвати суддів, які тероризували Майдан. Таких людей повинен був призначити ще минулий парламент. Але він цього не зробив і комісія… правильно, не працює. Звісно, ми мусимо це виправити. Але не за методом «швидко голосуємо за кота в мішку». Так можна ввести в комісію лобістів, які будуть вирішувати власні справи, використовуючи дамоклів меч, який суспільство цим законом занесло над суддями», – зазначив Є.Соболєв.

На жаль, 236 парламентарів проголосували за кота в мішку. І перше прізвище у списку є проблемою. Делегований «Блоком Петра Порошенка» Владислав Голуб не може бути в незалежній комісії, яка перевіряє суддів. Бо він діючий народний депутат. Люстровані за Майдан судді матимуть чудовий привід піти в європейські суди і сказати «нас звільнили політики з політичних причин». Сподіваюся, не це було метою президентської сили і Олега Ляшка, який закликав голосувати якнайшвидше», – наголосив він.

«Буду пропонувати парламенту переглянути рішення. Але щоб це вдалося, треба, щоб включилася громадськість. Будь ласка, оцініть вже названі прізвища і запропонуйте альтернативу. Тільки людина мусить мати освіту правника, не мати досвіду роботи «в органах» і не бути державним службовцем», – додав нардеп.

Згідно з документом, до комісії делеговано:

Голуба Владислава Володимировича, народного депутата України – від фракції партії «Блок Петра Порошенка»;

Первомайського Олега Олексійовича, доцента кафедри цивільного права КНУ ім. Тараса Шевченка – від фракції Політичної партії «Народний фронт»;

Черевко Антоніну Олександрівну, менеджера програм, МО Міжнародної Підтримки Медіа – від фракції Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»;

Юзькову Тетяну Леонідівну, адвоката – від фракції Радикальної партії Олега Ляшка;

Титаренко Миколу Миколайовича, адвоката – від фракції Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Galnet

Залишити відповідь

Top