Регіональні сайти Люстрації 2.0

Соболєв розповів, як зміниться люстрація в Україні

Фото:  www.volynnews.com
Фото: www.volynnews.com

Народний депутат від “Самопомочі”, голова парламентського комітету з протидії та запобігання корупції Єгор Соболєв назвав ключові зміни, які пропонуються в закон про люстрацію і обговорюються з експертами Венеціанської комісії. Про це Соболєв сказав сьогодні на брифінгу.

За його словами, пропонується внести зміни до закону про очищення влади, відповідно до яких, за пропозицією президента під люстрацію не підпадали б військовослужбовці, участь яких в обороні країни може мати визначальну роль.

“Щоб президент пропонував, а Верховна Рада голосувала за конкретних генералів, які потрібні для країни”, – сказав депутат.

Крім того, дія закону пропонується поширити на президента і народних депутатів.

Також пропонується ввести жорстке кримінальне покарання за саботаж виконання закону.

“Четверта ідея – ми хочемо прописати конституційно, по-європейськи, але жорстко, норму про люстрацію суддів. Судді є сьогодні найбільшими саботажниками закону про очищення влади”, – сказав Соболєв і додав, що на даний час жоден суддя ще не був люструвати .

Соболєв також нагадав, що пленум Верховного Суду ініціював звернення до Конституційного Суду з проханням визнати закон про очищення влади неконституційним.

Нагадаємо, 16 жовтня вступив у дію закон “Про очищення влади” (люстрації). Закон визначає очищення влади (люстрацію) – як встановлений ним (законом) або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Закон, зокрема, застосовується до осіб, які займали сукупно не менше одного року вищу керівну посаду (посади) в період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 року, і щодо тих державних посадових осіб, які обіймали посаду (посади) в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 і не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням.

Ці люди не зможуть працювати в органах державної влади протягом найближчих 10 років.

Сегодня

Залишити відповідь

Top