Регіональні сайти Люстрації 2.0

Сьогодні під Радою партія «Воля» вимагатиме прийняти закон про люстрацію

фото: rbc.ua
фото: rbc.ua

У вівторок, 16 вересня, о 9:00 активісти партії «Воля» проведуть під будівлею Верховної Ради пікет з вимогою ухвалити законопроект №4359а «Про очищення влади». Про це НБН повідомили в прес-службі партії.

«Дві мрії і головні вимоги Майдану – євроінтеграція і люстрація – можуть, нарешті, здійснитися, якщо Верховна Рада проголосує за ратифікацію угоди з ЄС і закон «Про очищення влади», – підкреслили в партії і закликали киян прийти до будівлі парламенту о 9:00.

Відзначимо, законопроект «Про очищення влади» передбачає, що суди, прокуратура, СБУ, міліція та державна служба повинні бути реформовані за стандартами Європейського Союзу. Крім того, їх чисельність повинна бути скорочена, а зарплати збільшено.

Після прийняття законопроекту про люстрацію, в органах влади не буде чиновників, які не можуть пояснити походження свого майна, або майна своїх сімей.

Також при владі не буде тих, хто словами або діями підтримував зазіхання на територіальну цілісність України і закликав до сепаратизму.

Крім того, не буде чиновників, які були начальниками в часи Майдану і не написали заяву про звільнення.

Вихідці з КДБ або глави компартійних і комсомольських організацій також будуть позбавлені можливості працювати в органах влади.

При цьому, нові судді, прокурори, міліціонери і чиновники на заміну звільненим будуть обрані виключно через відкриті конкурси.

Як повідомляв НБН, 18 липня народні депутати Юрій Дерев’янко (позафракційний), Леонід Ємець, Віктор Чумак («Батьківщина») підписали в ході акції протесту під будівлею парламенту текст єдиного законопроекту про люстрацію, який запропонували прийняти Раді найближчим часом.

За словами народного депутата (позафракційний) Юрія Дерев’янка даний законопроект передбачає ретельну перевірку всіх чинних чиновників у владі на предмет їх чесності і некорумпованості, а його дія буде не одноразовою, а розтягнутою у часі.

12 і 14 серпня активісти партій «Воля», «Свобода» і Автомайдану збиралися під будівлею парламенту з вимогою прийняття законопроекту №4359а про люстрацію.

14 серпня народні депутати прийняли в першому читанні проект закону №4359а «Про очищення влади» (про люстрацію). За таке рішення проголосували 252 народних депутати.

Народний депутат України (позафракційний) Юрій Дерев’янко, голова робочої групи з доопрацювання законопроекту №4359а «Про очищення влади» (про люстрацію) вважає, що ця робоча група повинна доопрацювати документ, щоб він був прийнятий ВР ще до парламентських виборів.

Варто відзначити, 1 вересня відбулося засідання робочої групи з доопрацювання закону «Про очищення влади».

Нагадаємо, 3 вересня під будівлею Комітетів Верховної Ради пройшов мітинг партії «Воля» та Люстраційного комітету. Активісти вимагали внести закон «Про очищення влади» з внесеними правками до порядку денного парламенту для голосування 4 вересня. Але засідання Комітету було зірвано через відсутність 10 народних депутатів.

15 вересня народний депутат (позафракційний) Юрій Дерев’янко повідомив, що 16 вересня депутати можуть проголосувати за закон «Про очищення влади»

NBN

Залишити відповідь

Top