Регіональні сайти Люстрації 2.0

Судді приховують походження розкішного майна всупереч закону про люстрацію – ЗМІ

фото: J Brew
фото: J Brew

Ряд київських суддів не бентежить, що вони порушують закон виборчим заповненням декларацій, йдеться в розслідуванні.

16 українських суддів відмовилися пояснити походження свого майна у деклараціях, незважаючи на новий закон про люстрацію, який з недавніх пір зобов’язує їх це робити, повідомляють журналісти “Слідство.Інфо” після проведеного розслідування.

У своїх деклараціях судді Київського апеляційного адміністративного та Вищого господарського судів відмовляються пояснювати походження розкішного житла та автомобілів, які належать їм або їхнім родичам.

Наприклад, дочка прокурора Шевченківського району столиці, суддя Олена Ганечко, написала у відповідній графі декларації “не отримано згоди”.

Як з’ясували журналісти, чоловік судді Ганечко – маловідомий київський адвокат Ігор Парубочий. У той же час, ім’я і телефон чоловіка судді фігурують у різних комерційних оголошеннях, зокрема – про продаж люксового позашляховика Porsche Cayenne і будинку за 300 тис. доларів.

Журналіст “Слідства” Дмитро Гнап нагадує, що Ганечко – та сама суддя, яка відпустила з-під арешту пасинка олігарха Дмитра Фірташа Сергія Калиновського, який у 2007-му році внаслідок ДТП в Києві вбив двох людей. Тоді Ганечко не дозволила взяти Калиновського під варту, той встиг втекти в Ізраїль.

Ще одна суддя, яка відмовилася вказати стан своїх родичів – Епель Оксана. При цьому вона не приховує, що має Jaguar, Porsche Cayenne і Lexus. Журналісти відзначають, що її чоловік – Олександр Епель, – донецький підприємець і бізнес-партнер родини екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Втім журналісти визнають, що є судді, які не приховують своїх доходів, а навпаки – викладають на огляд багатство. Одним з них є суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов, який за часів екс-президента України Віктора Януковича очолював цей суд.

Згідно з декларацією, за рік Ємельянов отримав 238 тисяч гривень зарплати. У той же час, це не заважає йому і його родині мати будинок на 725 квадратних метрів, вісім квартир та багато іншої нерухомості. Коли журналісти прийшли під його кабінет з розпитуваннями, він зачинився у себе в кабінеті і відмовився коментувати свою декларацію.

Мін’юст: приховування походження майна – незаконно

У Міністерстві юстиції такі суддівські декларації називають кричущим порушенням закону, за яке передбачено щонайменше відсторонення від справ.

“Їх декларації не відповідають закону про очищення влади і до таких суддів повинні бути застосовані заборони. Вони не мають права бути суддями і вони не мають права бути на будь-яких державних посадах протягом 10-ти років”, – заявила директор департаменту люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко.

Зеркало недели

Залишити відповідь

Top