Регіональні сайти Люстрації 2.0

“Свобода” хоче звільнення Авакова

Аваков Арсен

Секретар Івано-Франківської міської ради Микола Вітенко під час засідання позачергової 55 сесії зачитав заяву депутатської фракції “ВО “Свобода”” щодо діяльності Міністра внутрішніх справ України.

Текст заяви:

Заява депутатської фракції ВО «Свобода» в Івано-Франківській міській раді щодо розгляду Верховною Радою питання про звільнення Авакова А.Б. із посади Міністра внутрішніх справ

Понад річна діяльність пана Авакова на посаді керівника МВС дала більш ніж достатньо доказів того, що цілі, методи та результати його роботи не мають нічого спільного з вимогами Революції гідності, а є фактично їхнім відвертим саботажем. Об’єктивні наслідки діяльності міністра Авакова різко контрастують із його псевдореформаторською риторикою в мережі «Фейсбук».

За час обіймання посади міністра внутрішніх справ України Аваков не досягнув жодних результатів у розслідуванні злочинів проти учасників Революції гідності 2013-2014 років. Ба більше, за даними Звіту Міжнародної експертної групи Ради Європи щодо розслідування подій на Майдані, оприлюдненого 31 березня цього року, МВС прямо перешкоджало переслідуванню головних підозрюваних у справі про розстріл громадян на Інститутській.

Міністр Аваков відверто проігнорував виконання Закону України «Про очищення влади», призначаючи та прикриваючи на керівних посадах у МВС осіб, які прямо підлягають люстрації. Зокрема, йдеться про заступників пана Авакова Василя Паскала, Віталія Сакала, високопосадовців часів президентства Віктора Януковича. Як показали журналістські розслідування, майновий стан призначених Аваковим ще одного заступника міністра Сергія Чеботаря та начальника ДАІ Олександра Єршова, інших міліційних чинів у різних регіонах не підтверджуються їхніми законними доходами. За оцінками «Дорожнього контролю», хабарництво і надалі має системний характер у роботі ДАІ.

Ситуативно використовуючи тему боротьби з корупцією в політичних цілях, міністр Аваков прямо саботував розслідування фактів багатомільярдних корупційних оборудок у діяльності чинного уряду Арсенія Яценюка, оприлюднених головою Державної фінансової інспекції Миколою Гордієнком.

Міністр Аваков гальмує здійснення реформи МВС, про першочерговість якої говорилося ще на Майдані. Замість утворення в Україні нової структури міністерства та поліції за європейськими стандартами, МВС Авакова нав’язує Україні половинчасті заходи, які не дозволять забезпечити ні доброчесності, ні професійності, ні деполітизації служби правопорядку. Яскравим прикладом порушення прав громадян під гаслами реформи є намагання законодавчо обмежити права водіїв, пропонуючи скасувати презумпцію невинуватості.

У найгірших традиціях режиму Януковича міністр Аваков використовує владні повноваження для розправи з політичними опонентами. Тільки-но ВО «Свобода» закликала Генеральну прокуратуру та парламент здійснити розслідування заяви голови ДФІ Гордієнка про мільярдні корупційні оборудки в Уряді Яценюка – міністр Аваков розпочав залякування екс-міністрів-свободівців.

Зважаючи на вищевикладене, відставка міністра Авакова є першочерговою умовою для очищення МВС від корупції, здійснення люстрації в системі МВС та справжніх реформ із формування нового органу правопорядку європейського рівня.

ВО «Свобода» висловлює свою рішучу підтримку проекту постанови Верховної Ради України, ініційованого Комітетом із питань запобігання і протидії корупції та народними депутатами-свободівцями про звільнення Авакова А.Б. із посади міністра внутрішніх справ України.

16 червня 2015 року, засідання позачергової 55 сесії Івано-Франківської міської ради

paralleli

Залишити відповідь

Top