Регіональні сайти Люстрації 2.0

“Ті, хто розраховував на згортання люстрації, зазнали поразки”

Петренко

Венеціанська комісія 19 червня ухвалила рішення щодо закону України “Про очищення влади”. Вона є дорадчим органом Ради Європи, що надає висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам і цінностям. У висновку щодо українського закону про люстрацію комісія визнала правомірним відсторонення на десятирічний термін від держслужби чиновників, які працювали за режиму Януковича. Також визнано законним включення суддів Конституційного суду в перелік осіб, які можуть бути люстровані.

— Після цього висновку Венеціанської комісії процес люстрації в Україні став незворотним, — каже міністр юстиції Павло Петренко, 35 років, під час колегії Мін’юсту 22 червня. — Тож рішення уряду, прийняте торік, про те, що перевірка завершиться до кінця 2016-го, буде виконане. Ті, хто розраховував на згортання люстрації або скасування закону рішенням Конституційного суду, зазнали поразки. Зараз завдання влади і уряду — завершити цей процес і фактично оголосити суспільству перелік осіб, які потрапили під заборону, визначену законом “Про очищення влади”. Технічні рекомендації Венеціанської комісії уряд ­обов’язково ­врахує. Йдеться про створення незалежного органу, який проводитиме люстрацію.

Міністр юстиції запевняє: перевірка найвищих посадових осіб — членів уряду і керівників центральних органів виконавчої влади — відбудеться. На обласному рівні “чинять опір чиновники, які дуже не хочуть проходити майнову перевірку”. Також “сумна статистика” люстраційної перевірки в деяких органах державної влади.

— У першу чергу йдеться про правоохоронні органи, Державну фіскальну службу, які намагаються приховувати інформацію про тих, хто потрапляє під люстрацію.

— Українські суди мали винести остаточний вирок про неможливість поновлення на попередніх місцях роботи люстрованих чиновників. Передусім — прокурорів і правоохоронців, яких звільнили згідно із “Законом про очищення влади”. Однак суди свідомо і незаконно зупинили розгляд цих справ. Та після висновку Венеціанської комісії люстрацію вже ніщо не зупинить, — каже громадський активіст і блогер Карл Волох, 56 років. — Не буде такого, щоб людей, які підпадають під люстрацію, можна було повернути на роботу. Це дозволить “дочистити” тих, кого досі від люстрації ховають. А таких чимало. У Мін’юсті завершують формування списку людей, які при Януковичу перебували на певних посадах у всіх міністерствах. Податкова чи Пенсійний фонд вкажуть, де ці люди нині працюють. Щойно цей список буде готовий — дізнаємося прізвища всіх, кого досі ховали від люстрації.

gazeta.ua

Залишити відповідь

Top