Регіональні сайти Люстрації 2.0

Тільки молоді політики здатні провести справжню люстрацію, – «Вільний мікрофон»

Люстрація

Понад 80% учасників народного проекту «Вільний мікрофон» телеканалу ZIK не вірять у те, що політики, які роками сидять при владі, зможуть ефективно провести люстрацію. На думку більшості жителів Західної України і Києва, очистити владні ряди здатні лише молоді, енергійні люди, чия свідомість не зіпсована роботою у старій системі.

Такими є результати опитування традиційної рубрики програми «Питання тижня». Зокрема, під час знімання 18 жовтня у людей, які прийшли на трибуну «Вільного мікрофона», цікавилися: «Закон про очищення влади вступив в дію. Чи політики, які були і є при владі, здатні провести люстрацію?».

Найбільше оптимістів щодо можливостей старих політиків провести люстрацію виявилося в Києві. Принаймні одна чверть учасників «Вільного мікрофона» у столиці України висловили сподівання, що «під тиском громади політики нікуди не дінуться і виконуватимуть закон про люстрацію», бо інакше «їх чекатиме доля Януковича».

Але такі думки були у відвертій меншості. Близько 40% учасників проекту «Вільний мікрофон» у Західній Україні узагалі назвала ідею, коли «люстратори самі ж себе люструватимуть», абсурдною, бо «якщо влада проводитиме люстрацію сама собі – це буде новий виток розвитку корупції, відкупів».

Люди не вірять, що політики, які звикли до старої системи, зможуть працювати по-новому, прагнутимуть до очищення: «Влада – це як їхня комфортна хатинка, де їхній зручний диван і телевізор. Це їхні комфортні умови, це їхня ковдра, від якої не хотітимуть відмовлятися», – заявила молода чернівчанка.

«Коли люстрацію проводитимуть люди, яких самих треба люструвати – це, щонайменше, неправильно, – заявив молодий чоловік із м. Винники, що поблизу Львова. – Люстрацію повинен проводити народ, громада, і передусім через вибори – через вибори вести до влади нових людей. Сподіватися, що чиновник пролюструє іншого чиновника, свого товариша, не варто».

«Ця Верховна Рада хоча під тиском громадськості прийняла Закон «Про очищення влади», однак нинішні депутати не здатні здійснювати люстрацію, – доповнив думку мешканець Тернополя.

Левова частина народних ораторів переконані, що очистити владу можуть лише свіжі люди в політиці. Відтак сподіваються, що у новобраний парламент прийдуть саме такі депутати, ті, хто не потребує люстрації, але здатен її проводити.

«Роботу із проведення люстрації повинні закінчити молоді – від них залежить наше майбутнє, а не від тих, хто був у ВР раніше, – заявила старша жінка у Києві. – Треба, щоб штурвал держави взяли нові люди, а тим, що вже були у владі, я не дуже довіряю».

«Лише сучасна молодь у політиці може щось зробити. Це люди з новим європейським мисленням – їм і проводити люстрацію», – резюмувала жінка з Чернівців.

Більше думок про те, хто сьогодні здатен провести люстрацію у владі, можна почути щовечора на телеканалі ZIK у спеціальних випусках народного проекту «Вільний мікрофон» – «Питання тижня». Поточні випуски програми дивіться щодня і щогодини у денний та вечірній час.

ZIK

Залишити відповідь

Top