Регіональні сайти Люстрації 2.0

У Києві під Радою вимагали розгляду законопроекту про люстрацію

Люстрація

Сьогодні під стінами Верховної Ради зібралися активісти Люстраційного комітету України, політичної партії “Воля” та небайдужі громадяни, які вимагали внесення на розгляд парламенту законопроекту про люстрацію влади, передає кореспондент УНН.

Активісти закликали представників усіх парламентських сил і кожного депутата зокрема, незалежно від партійної приналежності об’єднатися і внести до парламенту законопроект про очищення влади.

“В.Янукович втік, але його система працює. Ми вже домоглися, зокрема, ухвалення закону про відновлення довіри до судової влади. Але нам не вдалося очистити суди, адже коли ми цим законом звільнили всіх попередніх керівників, то судді 80% випадків обрали тих самих людей. Тож це показує, що система не здатна очиститися і потрібні рішучі зусилля всіх політиків, посадовців і громадян. Сьогодні ми зібралися, щоб внести цей закон за допомогою наших однодумців у парламенті, які з першого дня підтримали люстрацію”, – зауважив голова люстраційного комітету України, що був створений після Євромайдану за рішенням ВО “Майдан” Єгор Соболєв.

Відповідно до проекту закону, пропонується скоротити кількість державних службовців та правоохоронців, організувати їхню діяльність згідно з нормами Євросоюзу, а також підвищити їм заробітну плату.

“5 тижнів тому розробили закон про очищення влади і подали його новообраному Президенту України, щоб він став нашим головним соратником, передав його парламенту і сказав – голосуйте або я вас розпущу. Тоді був великий шанс, що проголосують. Але Президент нічого не зробив у цьому напрямку”, – нагадав Є.Соболєв.

Першими, публічно свої підписи під законопроектом проставили 4 народні депутати: Юрій Дерев’янко, Леонід Ємець, Віктор Чумак та Олег Бондарчук.

“Цей закон на 99 % є напрацюванням позафракційних народних депутатів, депутатів фракцій “Батьківщина”, “Свобода”, “УДАР”. Нам важливо, щоб цей закон був ухвалений до розпуску парламенту”, – зазначив Ю. Деревянко.
В акції взяли участь представники автомайдану.

У суботу, 9 серпня активісти знову проведуть під стінами парламенту мітинг на підтримку законопроекту, вимагатимуть його ухвалення.

ДОВІДКА УНН: Юрій Дерев’янко – народний депутат ВРУ 7-го скликання, позафракційний, голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією, член Ради партії “Воля”.
Ємець Леонід – український правознавець і політик, народний депутат ВРУ 7-го скликання, член партії ВО “Батьківщина”.

Віктор Чумак – народний депутат ВРУ 7-го скликання від партії “УДАР”, голова Комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю й корупцією.

Олег Бондарчук – український політик, юрист, народний депутат ВРУ 7-го скликання від ВО “Свободи”.

УНН

Залишити відповідь

Top