Регіональні сайти Люстрації 2.0

У Мін’юсті ігнорують висновки Венеціанської комісії з люстрації – нардеп

фото: Уніан
фото: Уніан

Міністр юстиції Павло Петренко трактує висновки Венеціанської комісії щодо закону про люстрацію у вигідному для влади ключі.

Про це сказав народний депутат від Опозиційного блоку Микола Скорик, коментуючи заяву міністра про те, що Венеціанська комісія вважає, що український закон про очищення влади повністю відповідає міжнародним нормам.

“Венеціанська комісія у своєму висновку чітко вказала українській владі на те, що закон про люстрацію має багато недоліків”, – зазначив Скорик.

Нардеп зазначає, що в тексті комісія назвала люстрацію допустимою за умови, що вона проводитиметься за європейськими правилами.

“Сьогодні більшість норм в законі, навпаки, суперечать цим європейським нормам”, – зазначив Скорик.

Він також нагадав позицію комісії про те, що люстрація в Україні не повинна замінювати структурні реформи, що спрямовані на зміцнення верховенства права та боротьбу проти корупції.

У зв’язку з невідповідністю люстрації в Україні висновкам комісії Опозиційний блок звернувся до влади привести закон про очищення влади у відповідність до наданих Венеціанською комісією рекомендацій.

Як повідомлялося, 19 червня Венеціанська комісія вкотре розкритикувала процес люстрації в Україні і висловила кілька зауважень щодо законодавства.

Кореспондент

Залишити відповідь

Top