Регіональні сайти Люстрації 2.0

У рамках люстрації в Україні ще не звільнили жодного суддю

Фото: AFP
Фото: AFP

За півтора року в рамках закону про люстрацію жоден суддя в Україні не був звільнений, заявила директор Департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко.

“За півтора року жоден суддя не був люструваний, жодного суддю не звільнили навіть за власним бажанням. Процедура побудована в країні таким чином, що людина не могла піти, навіть якщо вона просто не хоче працювати більше суддею”, – цитує її слова Радіо Свобода.

Вона пояснила, що звільняти суддю має тільки орган, який його призначив – Верховна Рада.

“А подати документи має тільки Вища рада юстиції, а Вища рада юстиції була розформована в квітні 2014 року, і більше року її не могли фактично вибрати”, – додала Козаченко.

При цьому, за її словами, багато високопоставлених чиновників звільнилися за власним бажанням.

“Зараз в реєстрі саме особи, звільнені відповідно до закону, а не за власним бажанням, – приблизно 620 осіб на сьогодні, до яких застосовано закон. Це особи, які насправді захотіли звернутися до суду, щоб оскаржити своє звільнення. Але багато пішли за власним бажанням. Вони не зможуть повернутися, тому що фільтр – їх особиста справа, посади, які вони займали, і термін, протягом якого вони перебували на тій посаді, – є перешкодою повернення на держслужбу”, – зазначила вона.

Люстрація: МВС знайшло “індульгенцію” від Мін’юсту

Також, за її словами, серед звільнених за законом про очищення влади є спроби повернутися на посади.

“Зараз суди насправді не розглядають ці справи. Вони зупиняють усі справи до тих пір, поки КСУ не розгляне конституційність деяких положень закону про очищення влади”, – зазначила Козаченко.

Як повідомляв Кореспондент.net, скандальна глава Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко не може пройти люстраційну перевірку з листопада 2014 року.

Комерсант

Залишити відповідь

Top