Регіональні сайти Люстрації 2.0

У списку люстрації знаходиться 374 особи, відкриті 140 кримінальних справ

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

«Кількість осіб до яких застосовано люстрація: в реєстрі знаходиться 374 особи, значить є збільшення, але поступове, і воно об’єктивно», – повідомила пані Козаченко.

Вона уточнила, що в даний час відкрито понад 140 кримінальних справ, які знаходяться в судах. З них 100 – у Києві, Черкаській та Львівській області – 9, у Чернігові – 6, Херсон і Полтава по 5 справ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кіровоград, Харків, Чернівці, Одеса по 4 справи, Житомир, Івано-Франківськ, Миколаїв, Рівне – по 2 справи, Суми і Тернопіль – по 1 справі.

Представник Мін’юсту також підкреслила, що у понад 50% справ зупинено виробництво суддями до розгляду конституційності закону про очищення влади Конституційним судом.

«Міністерство юстиції вважає таку ситуацію з розглядом справ неприйнятною. Тільки 2 позитивних рішення є щодо відновлення справ, які оскаржені в апеляційному порядку», – сказала вона.

За даними Мін’юсту, більше 50% оскаржить рішення про люстрацію прокуратура, близько 10% працівники Податкової, Державної фіскальної служби і близько 7% співробітники МВС.

«Дуже незначну частину судових справ оскаржать співробітники СБУ та інших держорганів», – зазначила Тетяна Козаченко.

Вона також зазначила, що звільнення підлягало виключно керівництво силових структур, зокрема перші особи та їх заступники центрального апарату самостійних структурних підрозділів у Києві, а також рівня області.

«Всі інші держслужбовці – це виключно перевірка декларацій на майнову люстрацію», – сказала представник Мін’юсту.

За матеріалами Незалежного Бюра Новин

Залишити відповідь

Top