Регіональні сайти Люстрації 2.0

Україна при проведенні люстрації має спиратися на досвід європейських країн – Н.Агафонова

Наталія Агафонова

Для України питання проведення люстрації колишніх посадовців є дуже важливим, проте у цьому процесі потрібно враховувати досвід європейських країн. Про це заявила народний депутат від фракції “УДАР” Наталія Агафонова у ефірі телеканалу ТВі, передає УНН з посиланням на прес-службу партії.

“Є досвід, як люстрацію проводили Чехія, Польща та Литва. Ці країни проводили люстрацію відповідно до демократичних стандартів, які чітко зазначають, що в кожному випадку не має колективної відповідальності. В кожному випадку щодо кожної окремої особи ми повинні довести провину”, – сказала Агафонова.

За її словами, дуже важливо перед ухваленням рішення щодо заборони колишнім посадовцям займатися державною діяльністю отримати докази здійснення злочину.

“Треба довести, що людина на цій посаді дійсно скоїла певний злочин. Цей злочин – це причетність до злочинного режиму, але спершу потрібно визнати цей режим злочинним, а тоді вже порушувати питання про люстрацію”, – наголосила вона.

Депутат також вважає за необхідне залучити до загальнонаціонального діалогу національної єдності представників заходу.

“Бо завтра у нас з’явиться така проблема, як голос заходу, оскільки виникне питання, а чому їх не слухають. Але не треба ставити знак рівності між сходом та олігархами. Давайте чути всіх громадян України. Це не має бути питання чути лише голос сходу. Якщо збирати круглий стіл, то це має бути питання всієї України”, – заявила Н.Агафонова.

Українські Національні Новини

Залишити відповідь

Top