Регіональні сайти Люстрації 2.0

Уряду дозволили не люструвати заступника Авакова

Василий Паскал

Окружний апеляційний суд міста Києва не задовольнив позов Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті до Кабміну про звільнення заступника міністра внутрішніх справ Василя Паскала.

Таке рішення ухвалено в середу за результатами розгляду справи по суті колегією суддів під головуванням Володимира Келеберди, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною бездіяльності (щодо звільнення з посади заступника міністра внутрішніх справ України Василя Паскала на підставі закону про очищення влади. – Ред.)… постановляє про відмову задоволення позову в повному обсязі”, – йдеться в резолютивній частині ухвали.

Перед початком засідання адвокат Демченко, який представляє інтереси Паскала, звернувся до суддів з трьома клопотаннями залишити позов Громадської ради без розгляду. Зокрема, він наполягав, що у Ради “відсутня адміністративно-процесуальна дієздатність позивача”, її секретар Максим Маньковський “не має повноважень на ведення справи, звертатись до суду і бути належним представником в суді”, а також що Рада пропустила строки на звернення. Утім, суд залишив усі клопотання без розгляду.

Цим рішенням адвокати від Ради були задоволені, адже таким чином її визнали особою, яка може звертатись до суду, пояснила юрист Лариса Меркулова.

Водночас її колега Артем Ясиновський заявив, що на сьогоднішнє рішення щодо Паскала подаватимуть апеляцію, щойно ознайомляться з мотивуючою частиною ухвали.
Нагадаємо, у лютому Громадською радою були направлені судові позови з вимогою визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України стосовно виконання Закону України «Про очищення влади» та неприйняття рішення про звільнення двох заступників міністра внутрішніх справ: Віталія Сакала та Василя Паскала.

14 квітня суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Келеберда виніс ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі і призначення попереднього судового засідання на 23 квітня. Після цього у відставку подав Сакал.

19 травня Окружний адміністративний суд ухвалив призначити до розгляду по суті адміністративну справу за позовом Громадської ради до Кабміну про звільнення Василя Паскала.

Укрінформ/a>

Залишити відповідь

Top