Регіональні сайти Люстрації 2.0

Утримання ВРЮ обходиться країні в 23 млн грн на рік, – Мін’юст

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

Утримання Вищої ради юстиції (ВРЮ) обходиться країні в 23 млн грн на рік. Про це 31 березня на прес-конференції заявила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, передає кореспондент РБК-Україна.

“Сьогодні органи ще не запрацювали. У тому числі вже рік не функціонує Вища рада юстиції як єдиний вищий орган, який може вносити подання про звільнення суддів у Верховну Раду. Зміст Вищої ради юстиції обходиться країні в 23 млн грн на рік”, – повідомила Козаченко .

Вона також зазначила, що за часів колишнього Президента України Віктора Януковича в прокуратурі працювало майже 20 тис. Осіб, з яких близько 400 – топ-менеджмент прокуратури. Однак прокуратура сьогодні “як не працювала, так і не працює, суди як працювали, так і не працюють”.

“Фахівці вважають, що люстрація як спосіб фільтрації влади, допоможе значно очистити виконавчі органи. Люстрації, зокрема, підлягають усі судді, які працювали за часів Януковича, а також керівники КПРС, які займали посади не нижче секретаря обкому”, – нагадала Козаченко.

Нагадаємо, в Україні 16 жовтня 2014, набув чинності закон № 1682-VII “Про очищення влади” (про люстрацію).

Згідно норми Закону “Про забезпечення права на справедливий суд” щодо формування складу ВРЮ, вступили в силу 27 лютого. 24 березня секретаріат ВРЮ закінчив прийом документів від кандидатів на призначення до складу Ради від з’їзду адвокатів України. Норми закону, що стосуються призначення членів ВККСУ набудуть чинності 28 березня 2015.

РБК Україна

Залишити відповідь

Top