Регіональні сайти Люстрації 2.0

В ООН розкритикували український закон про люстрацію

Люстрація

Закон про люстрацію, прийнятий на Україні 9 жовтня, в ООН визнали невідповідним міжнародному законодавству в області прав людини. Такі висновки містяться в сьомому доповіді моніторингової місії Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), присвяченому ситуації на Україні. Повний текст документа доступний на сайті УВКПЛ.

«Деякі положення закону сумнівні з точки зору їх відповідності міжнародним стандартам. Перевірки охоплюють надзвичайно широку сферу застосування і встановлюють принцип колективної відповідальності, що суперечить міжнародному законодавству в області прав людини і Рекомендації 7568 Ради Європи », – йдеться в доповіді. Відзначається, що останній документ містить рекомендації з проведення люстрації.

Зокрема, для люструваних чиновників в Україні передбачена десятирічна заборона на державну службу, тоді як згадані Рекомендації пропонують обмежитися п’ятьма роками. При цьому застосування заборони на посади для службовців, які не викриті у правопорушеннях, може розглядатися як порушення презумпції невинуватості.

Особливу увагу місія звернула на численні скарги, пов’язані зі звільненням в рамках люстрації вагітних жінок або молодих матерів. Побоювання УВКПЛ викликали і численні випадки так званої народної люстрації, коли в рамках символічного очищення влади чиновників засовують в сміттєві баки. Для того щоб припинити подібні напади, в ООН пропонують ініціювати широке громадське обговорення закону про люстрацію.

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про очищення влади» 9 жовтня. В основу документа ліг принцип «відновлення довіри до влади і створення умов для побудови нової системи органів влади відповідно до європейських стандартів». Він поширюється на держслужбовців, які обіймали керівні посади під час правління Віктора Януковича. При цьому генпрокурор України Віталій Ярема визнав, що багато положень закону не відповідають Конституції.

24ua

Залишити відповідь

Top