Регіональні сайти Люстрації 2.0

В органах МВС дехто заробляє навіть на люстрації

МВС1

Проведення люстрації в Україні було однією з вимог майдану. Особливі нарікання були на силові структури й органи МВС зокрема. Вже минуло півроку з моменту перемоги майданівців, а «віз і досі там»: реального очищення нема, хабарництво процвітає, народу і далі говорять красиві слова, не підкріплені жодними конкретними діями.

З одного боку, самі представники МВС звітують, що постійно виявляють і звільняють перевертнів у погонах. З іншого боку, експерти кажуть про те, що сама система МВС уже «прогнила» і потребує кардинального оновлення, однак насправді ніхто не хоче ламати систему, яка приносить серйозний дохід. Люстрація в такому випадку стає просто ефективним інструментом для зачистки непотрібних людей із перспективних посад.

Так, наприклад, адвокат Віктор Смалій заявляє, що посадами в органах внутрішніх справ, зокрема в ДАІ, торгують майже відкрито. «Сіренко й Денисюк визначають коло платоспроможних працівників ДАІ. Запрошують кожного окремо і пропонують обійняти пост начальника облДАІ. Кожному з учасників пропонується вказати, яку суму він готовий заплатити за призначення. Після заслуховування пропозицій, на посаду призначається кандидат, який запропонував максимальну ціну за посаду», – стверджує юрист.

За його словами, крісло начальника ДАІ міста Києва було продане за 800 тисяч гривень. Посади в обласних центрах та районах столиці продаються за 500-600 тисяч. І при цьому «бідні» працівники ДАІ купують ці посади. Адвокат каже, що у правоохоронній структурі діє корупційна тарифна сітка, коли платять починаючи від призначення лінійним інспектором до фальсифікації ДТП.

«Сіренко відкрито заявляє, що його «дах» – теперішній генпрокурор Ярема. І поки він при владі, він буде робити все, що захоче! Денисюк ще більш нахабно поводиться і відверто розповідає про дружбу свого батька з чинним міністром МВС Арсеном Аваковим, за чиєю командою він і був призначений на посаду заступника департаменту ДАІ», – розповідає Смалій. На периферії також реальних змін системи нема. І поки один із заступників міністра МВС розповідає, скільки звільнено міліціонерів-сепаратистів, люди покращення не відчувають.

Так, наприклад, за словами активістів, в Артемівську люди пропонували гідних кандидатів на ключові силові посади, однак нічого поки не відбувається, хоча списки претендентів точно лягали на столи перших осіб у МВС.

Експерти кажуть, що без кардинальних змін у силових структурах корупція тільки процвітатиме, а це, фактично, ставить під загрозу існування України. Саме тому повна реформа органів внутрішніх справ є основним завданням влади. Тільки в цьому випадку ми зможемо стати справжньою демократичною правовою державою.

Портал бізнес-ідей

Залишити відповідь

Top