Регіональні сайти Люстрації 2.0

В правоохоронних органах відбувається не люстрація, а профанація, – Ігор Мосійчук

МВС

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не бажає докорінно змінювати суть правоохоронної системи України. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав перший заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук.

На його думку, в правоохоронних органах відбувається не люстрація, а профанація. “Є багато питань до міністра Арсену Борисовичу, які ми поставимо йому в п’ятницю в сесійній залі. Наприклад, за нещодавно призначеному керівнику міліцейської розвідки Олегу Носенко. Він працював в маріупольській міліції під час окупації і свого часу ховав автомобіль, на якому Пукач вивозив журналіста Гонгадзе. Що ця людина може робити на посаді керівника міліцейської розвідки? “, – запитує І. Мосійчук.

За його словами, керівництво МВС далі розмов нікуди не пішло і досі не оприлюднили урядовий законопроект про реформування міліції. Депутат повідомив, що зараз з експертами готує свій альтернативний законопроект про реформування правоохоронних органів.

На запитання УНН, що насамперед потрібно змінити в міліції, він відповів, що без люстрації нині діючих правоохоронців нічого не буде. “Люди, які звикли десятиліттями красти і заробляти на тому, що їм на плечі держава похилило погони, не здатні реформуватися, і не здатні цьому народу служити. Ми повинні зробити соціальне забезпечення нових міліціонерів на такому рівні, щоб не виникало бажання брати хабарі”, – повідомив І. Мосійчук.

За його словами, також необхідно чітко розписати функціональні обов’язки співробітників правоохоронних органів і принципи фінансування МВС. “На жаль, на даний момент ми маємо не МВС, а організоване злочинне угруповання. Тому що і тортури в райвідділах нікуди не зникли, і побори з підприємців залишилися. Потрібно все це обрізати на законодавчому рівні, і зробити так, щоб країна мала дійсно правоохоронні органи “, – підкреслив депутат.

Нагадаємо, голова парламентської фракції “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко зареєстрував проект Закону № 1692 від 12 січня “Про Національну поліцію”.

 Новини світу

Залишити відповідь

Top