Регіональні сайти Люстрації 2.0

В Україні – передвиборча лихоманка: політики воюють в судах, а кандидатів опускають в сміттєві баки

Фото: Сергій Ніколаєв, "Сегодня"
Фото: Сергій Ніколаєв, "Сегодня"

В Україні дві біди – зима і парламентські вибори. Саме так можна перефразувати відому приказку стосовно порядку денному минає політичного тижня. Скандали навколо реєстрації окремих кандидатів у депутати, активізація “сміттєвих бунтів” з одного боку і чергова пробуксовка в тристоронніх переговорах про постачання в нашу країну російського газу з іншого аж ніяк не сприяли спокою українського суспільства.

ЗАБОРОНИТИ НЕ МОЖНА ДОЗВОЛИТИ. Місце для коми в цьому реченні відносно кандидатів в депутати Валерія Хорошковського та Віктора Пилипишина вибирав Київський апеляційний адмінсуд. В обох випадках судді прийняли рішення на користь відповідачів – кандидатів у депутати.

У першому випадку позивачами виступили журналісти (кандидати в депутати президентського блоку Мустафа Найєм і Сергій Лещенко). Вони вимагали скасувати рішення ЦВК про реєстрацію екс-віце-прем’єра Валерія Хорошковського кандидатом у виборчому списку “Сильної України”. Причиною позову стала інформація Держприкордонслужби про те, що Хорошковський виїхав з країни 28 грудня 2012 і не повертався в неї аж до подачі до ЦВК документів на реєстрацію кандидатом. Таким чином, він, на думку позивачів, не мав права брати участь у виборах. Однак суд вирішив інакше: адвокати відповідача заявили, що протягом майже дворічного періоду Хорошковський був… у відрядженні, представляючи інтереси їх юридичної компанії. Позивачі рішенням суду не задовольнилися і пообіцяли підготувати касаційну скаргу.

З Віктором Пилипишиним історія інша. Кандидат сумлінно йшов до ЦВК, щоб особисто подати документи на реєстрацію в останній день відведеного для цього терміну – 25 вересня. Однак біля будівлі Центрвиборчкому його зустріла агресивно налаштована група людей. Пилипишина побили, облили фарбою та кинули в сміттєвий бак. Але головне – не дозволили потрапити в будівлю ЦВК до півночі – до завершення реєстрації кандидатів. Однак Пилипишин зробив “хід конем”: після “побиття” він ліг в лікарню, куди викликав представника ЦВК, щоб той прийняв у нього документи про реєстрацію. Багаторічний конкурент Пилипишина, свободівець Юрій Левченко, спробував оскаржити через суд такий спосіб реєстрації, однак суд позов не задовольнив.

СМІТТЄВІ БАКИ. Випадок з Віктором Пилипишиним свідчить: що став останнім часом популярним “флеш-моб” з киданням чиновників і депутатів в сміттєві баки, зі стихійного явища перетворюється на інструмент політичної боротьби. Це завуальовано визнав і сам опонент Пилипишина – Юрій Левченко. “Центральна виборча комісія незаконно прийняла документи Віктора Пилипишина, з виїздом до лікарні, куди він втік від народної люстрації. Я подав позов проти ЦВК з вимогою визнати дії комісії протиправними і заборонити їй реєструвати Пилипишина кандидатом у народні депутати. Це наш з вами шанс забезпечити перші чесні вибори на 223 окрузі”, – написав Левченко в “Фейсбуці”. Однак прихильники Віктора Пилипишина вже заявили, що “Свобода” просто намагається не допустити до виборів конкурента, котрий вигравав вибори в їхнього кандидата двічі поспіль.

Сегодня

Залишити відповідь

Top