Регіональні сайти Люстрації 2.0

Венеціанська комісія вважає закон про люстрацію унікальним і буде розглядати його до червня

венецианская коммиссия

Консультації з експертами Венеціанської комісії зняли усі питання, які були у представників цієї організації стосовно Закону про очищення влади. Представники комісії заявили, що в Україні прийнятий унікальний закон, який відрізняється від практик усіх країн, які проводили класичну люстрацію. Про це після засідання Венеціанської комісії повідомив Міністр юстиції Павло Петренко, передає УНН.

“Після консультацій з експертами Венеціанської комісії ми дійшли згоди за всіма питаннями, які виникали у експертів. Ставлення до Закону про очищення влади і процесу його втілення у життя у експертів Венеціанської комісії з грудня кардинально змінилося”, — зазначив очільник Мін′юсту.

За його словами, під час консультацій, які пройшли учора, а також в ході сьогоднішнього засідання Венеціанської комісії представники цієї організації заявили, що в Україні прийнятий унікальний закон, який відрізняється від практик усіх країн, які проводили класичну люстрацію.

Він також повідомив, що експерти комісії підтвердили право України застосувати колективний критерій щодо звільнення посадових осіб, які займали найвищі посади під час режиму В.Януковича. І ця принципова позиція залишиться після внесення змін до Закону про очищення влади.

Міністр зауважив, що експерти дуже високо оцінили меморандум і юридичні пояснення, які були надані Міністерством юстиції, а також діяльність робочої групи з напрацювання змін до закону, яка складалася з членів парламенту та Мін′юсту.

Як повідомляв раніше УНН, Венеціанська комісія Ради Європи надасть остаточний висновок щодо закону “Про очищення влади” на засіданні в червні.

Залишити відповідь

Top