Регіональні сайти Люстрації 2.0

Від Державної прикордонної служби вимагали люстрації

Микола Литвин

“Литвин — зрадник інтересів держави. Наш кордон повністю прохідний. Через нього сепаратисти завозять зброю”, – каже Микола Куцак, представник центральної ради сотників Майдану. Він у чорних окулярах та шкіряних рукавицях. Стоїть з рацією біля приміщення входу Державної прикордонної служби.

Біля відомства з 7 год. ранку збираються близько 200 майданівців. Усі у військовій формі. Тримають гумові кийки, бейсбольні бити і металеві щити. Біля центрального входу кладуть з десяток шин та чотири скляні пляшки з коктейлями Молотова. Блокують усі входи.

Близько 9 год. біля входу збираються працівники служби. Біля кіосків мовчки спостерігають за тим, що відбувається. П’ють каву. З десятеро сотників намагаються прорватися в будівлю. З середини центрального входу будівлі їх обливають водою з під пляшки. Під’їжджає другий автобус з міліціонерами.

“Ганьба!”, – кричать люди. Автобус стоїть з хвилину, після чого їде.

Сотники дістають з пакетів свіжі яйця, які принесли з собою. Пишуть на них чорним фломастером “бімба”.

“Л-ю-с-т-р-а-ц-і-я!”, – скандують. – “Банду геть!”

“Скажіть хлопцям, щоб заблокували арку”, – каже тихо пенсіонерка. Розповідає, що працює на прохідній у сусідній будівлі. – “Звідти виїжджають машини. Якщо Литвин у середині, то спокійно собі проїде повз”.

Повз натовпу проходить чорнява жінка.

“А против кого митингуют?”, – цікавиться.

“Проти Литвина”, – відповідає їй пенсіонерка.

“Давно пора!” – говорить голосно жінка і йде далі.

Через годину до майданівців приїжджає заступник міністра внутрішніх справ Микола Величкович.

“Всі бачать, що через кордон проходять сепаратисти, – пояснює. – Це турбує все суспільство. Приймаємо дії. Просто є речі, які не можна озвучувати, бо це військова таємниця. Це секрет, щоб Росія не могла робити контрдії”.

Обіцяє передати вимоги сотників міністру внутрішніх справ Арсену Авакову.

“Куди? У Фейсбук?”, – сміється натовп.

“Ми Авакову не віримо. Він сам їздить кортежем”, – вигукує неголений, зморшкуватий чоловік.

“Повторення 2004-го року не буде, – викрикує у натовпі інший сотник. – Майдан буде стояти і пікетувати, допоки не буде повної люстрації. Усі хабарники та корупціонери мають бути звільнені”.

До людей підходять помічники Литвина. Кажуть, що до них вийде перший заступник прикордонної служби Павло Шишолін. Проте майданівці відмовляються його слухати.

“Три тижні тому вони вже приходили, – розповідає Сергій Астахов, помічник Голови Державної прикордонної служби. – Подали свої вимоги. Таке враження, що люди взагалі не орієнтуються, не читають і не дивляться новин. Їм хтось щось сказав і вони собі по-своєму це сприйняли. Наприклад, пишуть нам: “чому Жириновський на своєму джипі прорвався через кордон і зараз їздить по нашій Україні?”. Питають, чому не закритий кордон і не працюють працівники служби. І пишуть: геть Литвина, бо він давно керує цією структурою. Це не конструктивний підхід. Ми зробили висновки. Можливо, у служби є певні прорахунки. Але треба сідати за стіл переговорів і обговорювати проблеми. А вирішувати проблеми з натовпом, де кожен щось викрикує, неможливо”.

Gazeta.ua

Залишити відповідь

Top