Регіональні сайти Люстрації 2.0

Віктор Лисак успішно пройшов люстрацію

Люстрація

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак пройшов люстраційну перевірку, передбачену Законом України «Про очищення влади». У висновку зазначено, що до Віктора Лисака не застосовуються заборони, визначені частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади».

Згідно з Законом України «Про очищення влади» з лютого 2015 року проводяться перевірки державних службовців, які обіймають керівні посади.

–Після виходу Закону, Кабінет Міністрів прийняв розпорядження про графік перевірок, в якому вказано коли і кому проводити перевірку, – говорить начальник відділу кадрової роботи апарату Полтавської ОДА Наталія Лях –Відповідно до цього графіку облдержадміністрація в порядку черги проводить люстрацію.

Проведення люстраційної перевірки має два напрямки: політичну та економічну.

–До політичної сторони перевірки відноситься займання керівних посад в період з 22.02.2010 р. до 24.02.2014 р., на рівні області. Це посади голів райдержадміністрацій та їх заступників. Якщо людина в цей період займала посаду, вона автоматично люстрацію не проходять. У нас був випадок, коли людина не пройшла люстрацію, тільки тому, що у цей період, більше року, працювала заступником голови облдержадміністрації.

Другий бік – економічний: перевірка декларацій, майнових прав державних чиновників.

–Під час перевірки Віктора Петровича ми зробили шість запитів: до Генпрокуратури, СБУ, судової адміністрації, Міністерства юстиції, Фіскальної служби України та до УМВС. Певний час ці служби проводили перевірку і надіслали нам відповіді. По даній перевірці ми не отримали відповідь лише з Генеральної прокуратури, але там були деякі неточності у Законі, і було не зрозуміло, чи необхідно робити запити абсолютно по всім чиновникам, які проходять перевірку, чи лише по тім, які працювали у прокуратурі. На основі отриманих відповідей, ми зробили висновок, про те, що ніяких порушень та претензій до Віктора Лисака ми не маємо і він успішно пройшов перевірку.

–Віктор Петрович, на початку березня, написав заяву в якій дав згоду на проведення люстрації, – говорить заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко. – Перевірка тривала з початку березня і лише на цьому тижні створена при Полтавській ОДА люстраційна комісія дала висновок про те, що жодних претензій до діяльності Віктора Петровича немає.

Новини Полтавщини

Залишити відповідь

Top