Регіональні сайти Люстрації 2.0

Випадкові жертви люстрації по-українськи

фото: Уніан
фото: Уніан

Люстровано академіка Юрія Алексєєва, гордість нашої космічної галузі, Героя України та творця ракетних комплексів стратегічного призначення. Його провина в тому, що, будучи призначеним ще за часів Леоніда Кучми, він продовжував очолювати космічну галузь країни і при Януковичі. Особливості люстрації по-українськи вивчали журналісти «Фактів тижня».

Закону про люстрацію понад два тижні. Після публікації вже пакують валізи 39 чиновників Кабміну. Було звільнено 30 керівників райдержадміністрацій. Естафету підхопили прокуратура та СБУ. Загалом за чотирнадцять днів по країні – 355 люстрованих.

Європейські експерти зазначають: українська люстраційна модель – найвідкритіша. Адже усіх кандидатів очищуватимуть ледь не онлайн. На сайті Мінюсту вже опублікований відкритий реєстр. Нагляд за процесом здійснюватиме громадська рада з 12-ти журналістів. І самі громадяни.

Проте є й ті, кого люстрували за компанію чи випадково. Як це сталося з академіком Юрієм Алексєєвим, який взагалі небагато мав відношення до політики.

Але політика Миколу Голомшу звільнили з посади нібито через співпрацю з режимом Януковича. Колишній заступник генпрокурора вирішив зіграти на випередження – написав пояснювальну записку. Де нагадав про те, що за попередньої влади його двічі звільняли та понижували в посаді.

– Мої колеги говорили мені: «будь обережний, бо тебе слухають, тебе ведуть, по тобі збирають якийсь великий компромат». Я радше був у конфлікті з Януковичем, але не допомагав йому узурпувати владу, – розповідає Микола Голомша.

Версія Миколи Голомши: його люстрували з політичних міркувань. Так само, як і його брата, голову київської міліції Ярослава.

– Дати доступ і розсекретити: особові справи, правдиві документи, вчився не вчився, був агентом, чи не був агентом, – говорить Валентин Наливайченко.

Голова СБУ, Валентин Наливайченко, знає про що говорить. Він свого часу вчився у найбільшому КДБшному виші СРСР. Аби уникнути люстрації, довелось шукати шпарину в законі. І піднімати документи з архівів. Згідно із ними, голова СБУ у Вищій школі КГБ у Москві навчався, але не закінчив. Вигнали.

Факти

Залишити відповідь

Top