Регіональні сайти Люстрації 2.0

“Війна показала, що найбільш прогнила ланка — міліція” – експерт

фото: Vladimir Yaitskiy
фото: Vladimir Yaitskiy

З питанням люстрації не можна затягувати. Бо чим далі, тим очистити владу буде проблематичніше. Про це в інтерв’ю “Газеті по-українськи” сказав політолог Петро Олещук.

“Люстрація — це руйнація старої політичної системи. Треба усунути всіх, хто до неї належить, а не якихось окремих осіб. Найперше, треба зайнятися ешелонами виконавчої влади на рівні міністерств і відомств. Війна показала, що найбільш прогнилі ланки — правоохоронні органи”, – зазначив він.

За його словами, також потрібне очищення судів і прокуратури.

“Але політики в люстрації не зацікавлені. Бо втратять теперішні позиції. Поки що ж, наприклад, в Адміністрації президента з’явилися нові люди. Вони інакше мислять, але працюють у старій системі, накатаній з радянських часів. Тому люди нові, а на ситуацію в країні принципово не впливають. Вони — новий ґвинтик у старій системі”, – додав політолог.

Він вважає, що зміни відбуваються і відбуватимуться — в міру того, як зростатиме роль середнього класу.

“Хоча йому протидіють олігархи й великі бізнесмени, яким підпорядковані цілі міста, області, райони. На змінах має наполягати суспільство. Воно повинно тиснути на владу на всіх рівнях. Інакше позитивні зрушення губляться на рівні виконавців, починається саботаж”, – зауважив Петро Олещук.

Gazeta.ua

Залишити відповідь

Top