Регіональні сайти Люстрації 2.0

Як депутат Кузьменко голосував за соціальні ініціативи у Верховній Раді

Верховна рада

Перебуваючи в якості депутата Верховної Ради, Сергій Анатолійович Кузьменко, припустився занадто багато помилок, щоб позитивно оцінити його діяльність навіть не як законодавця, а політика. Поки точаться суперечки між прихильниками і противниками Кузьменка за те, чи дійсно голосував він за так звані «закони про диктатуру», команда «Люстрації.Кіровоградщина» вказала на офіційні дані голосування, які розміщено на сайті Верховної Ради. Навіть якщо припустити, що Кузьменко двічі «не голосував», а його голос зарахували, то існує процедура відкликання свого голосу і він міг це зробити одразу ж.

Переглядаючи його голосування за законопроекти та постанови, які стосуються ЖКГ-сектору та доріг, а також судової системи, з’являються перші штрихи з портрету Кузьменка-депутата. Більш ясну картину ми можемо побачити, аналізувавши його голосування по різноманітним соціальним ініціативам. Про те, за що він не підтримав, або не був присутнім на голосуванні, ми опишемо в цьому матеріалі.

Навіть с самого початку своєї діяльності в якості народного депутата, Сергій Кузьменко не особливо переймався соціальною складовою. Чудовим прикладом цього є голосування за проект Постанови про впровадження мораторію на закриття навчальних закладів системи загальної середньої освіти, розташованих у сільській місцевості (№2367) – за основу та в цілому. Пан Кузьменко не голосував за цей закон, тобто, не підтримав такий мораторій. Постанову не прийняли.

Пенсіонерам та майбутнім пенсіонерам цікаво буде почитати про те, як відносився Сергій Кузьменко до законопроектів, що були покликані на поліпшення пенсійного законодавства. Так, він був відсутнім на голосування за проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо дотримання принципу соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні) (№1236) – за основу. Цим законопроектом передбачалася ліквідація диспропорції в пенсійному забезпеченні, позбавлення пенсійних пільг депутатам, міністрам і Президенту.

Двічі він не підтримав законопроекти, які були покликані відмінити несправедливу пенсійну реформу: проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення умов пенсійного забезпечення громадян (№2934) – за основу та проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення пенсійного забезпечення) (№2934-1) – за основу. Ці законопроекти так і не було прийнято.

Не голосував Кузьменко і за проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (щодо страхового стажу для призначення мінімальної пенсії) (№2997) – за основу. Цим законопроектом передбачалося поетапне введення пенсійного страхового стажу замість одночасного 25 для жінок і 30 років для чоловіків. І не дав свого голосу за проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо гарантування прав на справедливе пенсійне забезпечення та скасування деяких норм пенсійної реформи) (№2072а) – за основу. Тобто скасування деяких норм пенсійної реформи – зниження пенсійного віку та повернення до попереднього страхового стажу – зовсім не цікавило Сергій Анатолійовича.

Не захотів Кузьменко і розглядати за скороченою процедурою проект Закону про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (щодо страхового стажу та умов виходу на пенсію, призначення та її виплати за минулий час) (№2294а), який передбачав скасування деяких норм пенсійної реформи – зниження пенсійного віку та страхового стажу.

Не зважаючи на те, що Кузьменко не голосував за розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення зміни до статті 7 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (№3116), його було прийнято. Впевнений, що кіровоградські матері запам’ятають таке відношення.

Абу зупинити ліквідацію дитячих будинків, відбувалося голосування за Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони дитинства” (№0956) – в цілому з урахуванням пропозицій Президента України. Сергію Кузьменкові не було діла до дитячих будинків, тому він не голосував за цей закон, і його не було прийнято.

Що ж до звичайних робітників, Сергій Кузьменко теж встиг відзначити тут свою позицію. Сигнальне голосування про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення професійних захворювань у працівників (№2323), за яким було обумовлено забезпечення молоком працівників шкідливих хімічних підприємств, не знайшло підтримки у депутата.

До того ж, Сергій Кузьменко, який по суті сам із шахтарського краю, проігнорував голосування за проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення соціальних гарантій працівникам гірничих, шахтобудівних (вуглебудівних) підприємств, державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості (№2203а) – за основу. Цим законопроектом передбачені соцгарантії у вигляді компенсацій за енергоносії для працівників гірничих, шахтобудівних (вуглебудівних) підприємств, державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості.

А на голосуванні за проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки (№2547) – у другому читанні та в цілому Кузьменко передав привіт і робітникам, і пенсіонерам і студентам. Вочевидь, у нього були справи важливіші за роботу у Верховній Раді, тому він був відсутнім.

Коли частина нашої країни палає у полум’ї війни і на фронті гинуть військові, добровольці та місцеві жителі, дуже важливою є підтримка законодавчого органу. Втім, не всі депутати вважають за потрібне підтримувати боротьбу наших солдат за Україну та допомагати біженцям.

Так Сергій Анатолійович був відсутній на важливому голосуванні за розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до законів України “Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей” та “Про зайнятість населення” (щодо статусу біженців) (№4574).

У разі втрати годувальника, пенсії, які призначаються членам сімей військовослужбовців за цим Законом, не можуть бути меншими від двох визначених законом розмірів прожиткових мінімумів. Таке передбачалося у проекті Закону про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” (щодо підвищення мінімального розміру пенсії членам сімей військовослужбовців у разі втрати годувальника) (№4402) – у другому читанні та в цілому, який пан Кузьменко проігнорував.

Не був присутнім Сергій Кузьменко і тоді, коли статус учасників бойових дій отримували всі формування, що задіяні в АТО, а також робітники підприємств, що залучені до участі в АТО. І тоді, коли регламентувалися відпустки військовим у особливий період.

50% пільги на оплату житлово-комунальних послуг керівному та рядовому складу державної пожежної охорони, передбачені проектом Закону про внесення змін до статті 120 Кодексу цивільного захисту України (щодо отримання пільг з оплати комунальних послуг) (№3452)  Кузьменко не підтримав.

Боротьбу із рейдерством у вигляді руйнації схем рейдерського захоплення підприємств шляхом внесення в уставні документи на основі ксерокопій, передбачену проектом Закону про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” (щодо унеможливлення рейдерських захоплень підприємств) (№2999) Кузьменко теж не підтримав.

Селян Сергій Кузьменко «підтримав» тим, що не проголосував за проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення зайнятості сільського населення та утримання соціальної сфери села) (№2450) – за основу.

То чи можуть виникати питання щодо того, чиї інтереси представляв депутат Кузьменко в українському парламенті? Після цього всього «міцний господарник» хоче показати себе головою Кіровоградської державної адміністрації. Нехай спершу подивиться у очі робітникам, селянам, пенсіонерам та військовим і пояснить, чому він «провалював» такі необхідні закони.

Віктор Медвідь, координатор «Люстрації.Кіровоградщина».

Залишити відповідь

Top