Регіональні сайти Люстрації 2.0

Як в Україні реалізовуватимуть закон про люстрацію

Фото:  www.volynnews.com
Фото: www.volynnews.com

Про перевірку кожного чиновника можна буде дізнатися із веб-сайту Міністерства юстиції, а до Громадської ради люстрації запрошують долучатися журналістів.

Про це йшлося під час прес-конференції представників Об’єднання «Самопоміч» 13 жовтня у Луцьку.

Як розповів голова Громадського Люстраційного комітету Єгор Соболєв, виконання люстраційного закону буде значно складнішим та займатиме значно більше часу, ніж боротьба за його прийняття.

З його слів, за голосуванням Верховної Ради, підписанням закону Президентом та затягуванням часу із оприлюдненням документу, можна побачити, що держава страшенно не хоче допустити виконання цього закону. Закон, мовляв, побудований таким чином, що про кожну перевірку оголошуватимуть на веб-сайті Міністерства юстиції.

Таким чином, у найближчі роки, саме на сайті цього міністерства публікуватимуть найцікавішу інформацію (повідомлення про початок перевірки кожного держслужбовця, її результати та реєстр люстрованих осіб).

Оприлюднюватимуть декларації про доходи чиновників і до її перевірки закликають долучатися громаду. Якщо посадовець забуде щось вказати у декларації, це матиме результатом його люстрацію на 10 років. Окрім того, чиновники муситимуть пояснювати, звідки у них взялося те чи інше майно. Єгор Соболєв закликав лучан не сподіватися на Президента чи Прем’єр-міністра, а самотужки включатися у громадський контроль за очищенням влади.

У Києві формуватимуть Громадську раду люстрації, до якої, на думку Єгора Сболєва, повинні увійти насамперед журналісти-розслідувальники з національним іменем, як борці з корупцією. Вони призначатимуть представників на місцях. Пропонують, щоб усі, хто входитиме у громадський наглядовий орган, проходив люстрацію.

Люстрація, зі слів Єгора Соболєва, спрямована на очищення влади від посадовців-клептократів (тих, хто займається зароблянням грошей, використовуючи свої повноваження). Після очищення важливо, щоб влада знову не забруднилася, тому антикорупційне законодавство та його виконання є логічним продовженням люстрації. Так, важливим він назвав прийняття закону про відкриття реєстрів власності. Така прозорість, мовляв, є найдієвішим антикорупційним заходом.

Волинські новини

Залишити відповідь

Top