Регіональні сайти Люстрації 2.0

Ярема вигідний “Опозиційному блокові”

Ярема

— Наш антикорупційний комітет Ради заслухав інформацію Генпрокуратури про розслідування економічних злочинів банди Януковича і терору Майдану, — говорить у середу 37-річний Єгор Соболєв із “Самопомочі”. — Більше слухати не хочу. Реєструємо проект рішення парламенту про відставку генпрокурора Віталія Яреми.

Аби постанову внесли до порядку денного, треба 150 підписів народних депутатів. На 19 січня назбирали 121. Відмовилися підписатися “Опозиційний блок”, більшість із “Блоку Петра Порошенка”, “Батьківщини”. З Радикальної партії біля трибуни змусили поставити підпис її лідера — Олега Ляшка.

— Є кулуарні домовленості не чіпати Ярему, — розповідає 38-річний Сергій Іванов, колишній прокурор із Луганщини. — Підписи не дають у “Блоці Петра Порошенка”, аби не розчарувати боса. Це ж президентська квота. “Опозиційний блок” заперечує відставку Яреми, оскільки той робить усе, щоб вони почувалися спокійно на волі, а не сиділи за ґратами. Партія Ляшка не приєдналася, бо є ручним песиком Сергія Льовочкіна з “Опозиційного блоку”. Зі 150 підписами за недовіру Яремі будуть проблеми. Навряд чи їх удасться зібрати.

Відставка Яреми — тест на зрілість політиків, чи можуть вони дати незаангажовану оцінку бездіяльності генпрокурора. Сподівалися ж, що він все-таки вирішить питання з сепаратистами, колишніми “регіоналами”-крадіями. Цього не побачили. Кажуть, попередник Яреми — Олег Махніцький — відкрито розповідає, що справи, які починалися за нього, зараз продані. Досі по лінії Генпрокуратури призначення відбуваються за гроші.

Якщо генпрокурор не справляється з роботою, у відставку його може відправити президент. Чому цього не робить?

— Порошенко не має повного набору важелів впливу в державі. Адже живемо в парламентсько-президентській республіці. Сподівається, що керований генпрокурор виконуватиме його завдання, політичні замовлення. Це дедалі більше віддалятиме нас від мрії отримати правову державу.

Чого чекати далі з таким генпрокурором і роботою його відомства?

— Забезпечення “законності” таким генпрокурором призведе до ескалації беззаконня. Якщо влада не вживатиме заходів щодо сепаратистів, мільйонерів, які живуть на Печерських Липках, а ще вчора керували терористами й танцювали на антимайданах, тоді відбудеться щось на зразок точкового Майдану.

Хто був би адекватним керівником Генпрокуратури?

— Має прийти досвідчена людина, яку погодять усі демократичні фракції. Компромісна особа, яка розуміє, що працюватиме максимум рік. За цей час має виконати закон про люстрацію, переформатувати прокуратуру, розслідувати резонансні справи. Заробляє ім’я і пробується вдруге на цю посаду як реформатор. У такого генпрокурора має бути дах — демократична коаліція. Вона налічує понад 300 людей. А чверть зараз проти Яреми. До нього конкретні претензії. Це — нерозслідувані події Майдану, від початку й до часу, коли Януковичу дали втекти. Фінансування сепаратистів, розкрадання держави “сім’єю” Януковича. Результату — нуль.

gazeta.ua

Залишити відповідь

Top