Регіональні сайти Люстрації 2.0

Яценюк хоче призначити головою УЗ чиновника, який “втік” від люстрації

Малін Олександр

У суботу, 29 листопада, відбулася закрита зустріч прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, депутата від “Народного фронту” і бізнес-партнера Яценюка Андрія Іванчука, українського мільярдера Леоніда Юрушева і колишнього першого заступника міністра інфраструктури України Олександра Маліна.

Як стало відомо DT.UA, вони прийняли рішення звільнити заднім числом гендиректора “Укрзалізниці” Бориса Остапюка, опублікувавши в понеділок, 1 грудня, рішення Кабміну від 29 листопада, хоча це питання навіть не розглядалося на КМУ в цей день.

Наступним кроком стало подання на призначення головою УЗ “своєї” людини, якою виявився Олександр Малін. Подання в свій останній день роботи підписав екс-міністр інфраструктури Максим Бурбак.

Малин донедавна був першим заступником Бурбака, але після прийняття закону про люстрацію він звільнився за власним бажанням. Таким чином, він хотів уникнути люстрації, оскільки “при злочинній владі” був першим заступником голови Одеської ОДА. Навіть після звільнення з посади заступника міністра Малін зберігав кабінет в міністерстві. Крім того, він був призначений радником прем’єр-міністра.

Юрушев також відстояв для Максима Бланка посаду першого заступника голови УЗ, яку він обіймав раніше. Він і далі буде займатися фінансами.

У понеділок, 1 грудня, тоді ще міністр інфраструктури Максим Бурбак підписав подання на призначення Маліна гендиректором УЗ, хоча він повинен підлягати процедурі люстрації. Розрахунок при можливому призначенні на те, що глава “Укрзалізниці” не є чиновником.

В той же день Малін викликав Бланка, Олексія Сліпченка (директора департаменту економіки і фінансів), Тамару Рябчун (начальника фінансового главку) і дав вказівку погоджувати з ним усі платежі.

Максим Бланк – давній фінансист Юрушева. На нього МВС виписало два протоколи про корупцію, оскільки він – всупереч закону про держслужбу – є засновником фірми “Айстрам”. Бланк програв два суди, оскаржуючи ці протоколи.

DT.UA

Залишити відповідь

Top