Регіональні сайти Люстрації 2.0

Яценюк про реформи: Зроблено мало, але ми зробимо більше

парламент

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк стверджує, що обіцяні ним реформи вже реалізуються.

“Ці реформи (децентралізація, реформа державного управління, реформа енергетичного сектору – ред.) були запущені 9 місяців тому”, – заявив він на прес-конференції у вівторок у Києві, відповідаючи на питання про те, чому обіцяні ним зміни не втілюються в життя.

“Протягом поточного року ми скоротили 25 тисяч державних службовців. Друга реформа в державному секторі – протягом поточного року ми зменшили з 56 до 28 кількість контролюючих органів. Протягом поточного року ми скоротили з 1624 до 600 з чимось контролюючих функцій”, – розповів він.

Крім того, прем’єр стверджує, що влада скоротила витрати на утримання держапарату на 2 млрд грн. Також він нагадав про скорочення витрат на утримання державних чиновників, зокрема держдач, державних авто, пільг. “Машини в Кабміні всі попродавали, 300 з чимось авто на 45 млн гривень”, – підкреслив він.

“Почалась процедура люстрації і заміни державних чиновників”, – додав прем’єр, говорячи про реформи в цьому секторі.

Також Яценюк зачепив і питання енергетики.

“Перша реформа в енегетиці – Дмитра Фірташа немає. Це ключова реформа в енергосекторі. В нас немає посередників на придбання газу, а це мільярди. Ми відійшли від залежності від Росії в енергетиці. Ми розвернули реверс з ЄС. Ми прийняли закон про модернізацію і експлуатацію української ГТС. Також при прийняли рішення розділити “Нафтогаз” на три компанії – сховища, транспорт, споживання”, – розповів голова Кабміну.

Він визнав, що непопулярне рішення підняти тарифи для населення не дало бажаного ефекту через падіння курсу гривні. “Але це був перший крок ми будемо далі рухатися цим шляхом”, -зазначив Яценюк, додавши, що разом з тарифами мають рост і субсидії для тих, хто їх потребує.

Коментуючи реформи в сфері децентралізації, Яценюк розповів, що уряд своїми рішеннями віддав реєстраційні служби “на місця”, а також передав місцевій владі частину податків, зокрема від реалізації підакцизних товарів.

“Зробив мало. Хочу зробити більше. І ми з нашим урядом зробимо більше”, – підсумував Яценюк

dt.ua

Залишити відповідь

Top