Регіональні сайти Люстрації 2.0

Яценюк: Процес люстрації триває

Яценюк

Більше спілкуватися з народом вимагає в чиновників прем’єр-міністр 41-річний Арсеній Яценюк. 6 серпня він провів нараду з головами облдержадміністрацій та представниками місцевої влади у Хмельницькому.

Городяни оточили главу уряду біля будівлі ОДА. Прем’єр зупинився, щоб поговорити з людьми.

— Ми — за межею бідності, а тарифи такі великі. Що робити? — запитує жінка, на вигляд років 60.

—  Оформляйте субсидію. Уряд робить усе можливе, аби поліпшити життя українців. Доходи в бюджет збільшили за рахунок підвищення податків бізнесменам, які видобувають нафту й газ. Це дозволяє у важкий час платити зарплату й субсидії, — пояснює Арсеній Яценюк. — Зараз думаємо, як піднімати мінімальну зарплату й пенсію. Ми ж не можемо забрати гроші у солдата і віддати вчителю.

— Ми підтримуємо вас. Тільки ретельніше боріться з корупцією, — просить жінка.

Інша скаржиться, що не всіх чиновників на Хмельниччині люстрували. Голова уряду відповідає, що процес люстрації ще триває.

—  Всі — в поля. Ми в уряді в кабінетах не сидимо. І ви нічого в них не висидите, — звертається Арсеній Петрович до чиновників на нараді. — Люди вимагають спілкування від прем’єра, міністрів, голів обласних і районних державних адміністрацій. Вони хочуть відповідей на запитання. Без прямого діалогу та спілкування — так, як це було на Майдані, — не буде нічого.

Прем’єр без попередження заїхав до місцевого управління соціальної політики. Вийшов із приміщення незадоволений.

—  Громадянам навіть не пояснюють у повному обсязі, чому потрібна субсидія. Необхідно крок за кроком розказувати механізм її надання: “У вас дохід 2 тисячі гривень, вам прийшов рахунок на 800. Якщо ви оформили субсидію, то 200 заплатите свої, а 600 за вас заплатить держава”, — каже Арсеній Яценюк.

Уряд спростив процедуру отримання житлової субсидії. У декларації тепер потрібно вказувати тільки вид доходу. Чи то пенсія, чи стипендія, чи заробітна плата із зазначенням організації, де людина працює.

Штрафи за недостовірну інформацію скасували. До сукупного доходу не потрібно додавати благодійну допомогу, одноразову — від уряду чи місцевої влади. Субсидію тепер оформлюють за бажанням громадян згідно з доходами не за попередній календарний рік, а за попередні три місяці. Для пенсіонерів — за останній місяць. Бізнесменам — платникам єдиного податку — встановили мінімальні доходи. Ті, які мають 300 тис. грн річного доходу — один прожитковий мінімум. Друга група, дохід яких 1,5 млн грн — два прожиткові мінімуми, третя — з доходом до 20 млн грн — три прожиткові мінімуми.

Ганна ПРОЩАЙ, gazeta.ua

Залишити відповідь

Top