Регіональні сайти Люстрації 2.0

Яценюк заявив, що пройшов люстрацію

Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пройшов перевірку на відповідність закону про очищення влади. Про це глава уряду заявив на засіданні Кабміну середу, 28 січня, повідомляє Galnet із посиланням на прес-службу «Народного фронту».

А.Яценюк зазначив, що 24 грудня Державна фіскальна служба відправила на нього запит з вимогою пояснити арифметичні розбіжності, які є в даних декларації про доходи і даних ДФС: «Протягом 20 днів відповідь було направлено мною на Державну фіскальну службу. Я зобов’язаний був подати всі дані за 14 років про всі депозити, кредити, проценти, все майно, пасивні доходи, роялті, витрати. Тобто, в принципі, протягом 20 днів треба було знайти папери, які практично складно знайти».

«Висновок Державної фіскальної служби після того, коли вони отримали цей пакет, перерахували і перевірили: Прем’єр-міністр відповідає закону України про очищення влади, пройшов перевірку», – сказав він.

А.Яценюк звернувся до голови ДФС Ігоря Білоуса: «Вимагаю проводити таку саму перевірку по всіх посадовцях і оприлюднювати інформацію, яка підлягає оприлюдненню відповідно до закону».

«Якщо перевірка по відношенню до всіх посадових осіб буде проходити так, як була проведена по відношенню в тому числі до мене, думаю, це є запорукою, що закон буде працювати», – зазначив прем’єр.

Він також наголосив, що низка баз даних документів, необхідних для проходження перевірки на відповідність закону про очищення влади, «просто відсутня». А.Яценюк звернувся до керівника ДФС: «Щоб не сталося так, що за відсутності документів і відсутності баз даних комусь вдасться пройти перевірку на тій підставі, що просто немає документів».

«У рамках проведення цієї перевірки дуже уважно і ретельно, так само, як ви ретельно перевірили кожен об’єкт нерухомості, кожну копійку доходу членів уряду, перевіряти всіх інших: суддів, прокурорів, державних службовців», – сказав прем’єр.

А.Яценюк наголосив на необхідності «нікому не давати можливості послатися на те, що він втратив папери»: «Хай шукає. А якщо не знайде, будемо просити Міністерство внутрішніх справ України разом зі Службою безпеки і прокуратурою допомогти відповідному чиновнику знайти папери. Треба архіви вдома тримати».

galnet

Залишити відповідь

Top