Регіональні сайти Люстрації 2.0

З адміністрації Порошенка звільняють “військових туристів”

адміністрація президента

З Адміністрації президента України будуть звільнені службовці, котрі отримали статус учасника антитерористичної операції. Про це у четвер 29 січня повідомив заступник голови АПУ Андрій Таранов, передали у прес-службі президента.

“Сьогодні президент України прийняв рішення про звільнення кількох співробітників Адміністрації президента, які останнім часом отримали статус учасників АТО. Позиція вкрай чітка – працівники Адміністрації повинні бути взірцем професіоналізму і моральних якостей, особливо в ці часи”, – підкреслив він.

На переконання президента, статус учасника АТО мають отримувати лише особи, безпосередньо задіяні у операції на місцях, а регулярні службові відрядження не можуть бути підставою для його отримання.

“Статус учасника бойових дій мають отримувати тільки ті військові, хто безпосередньо на полі бою зі зброєю в руках захищає нашу свободу. Воєнний туризм, якщо є такі випадки, потрібно припинити”, – наголосив Таранов.

Голова держави ініціюватиме перегляд критеріїв статусу учасника АТО на законодавчому рівні.

“Це дозволить чітко розмежувати статус військових і цивільних учасників антитерористичної операції”, – повідомив заступник голови АПУ.

Таранов також зазначив, що АП звернулася до відповідних органів з проханням надати повний список тих, хто отримав посвідчення учасника АТО.

“Щоб переконатись, що ніхто більше не виявив бажання стати воєнним туристом – ні з Адміністрації, ні серед представників місцевих органів влади”, – додав він.

Щодо звільнення вищезгаданих осіб, Таранов зазначив, що голова АП Борис Ложкін підписує документи щодо їх звільнення.

Перший корупційний скандал в Адміністрації Президента, – ЗМІ
Тема охайності реєстру учасників антитерористичної операції стала активно мусуватися останнім часом і тепер докотилася до Адміністрації Президента.

Як вдалося з’ясувати, на Банковій зараз працюють п’ять осіб, які “зробили” собі статус учасників АТО, але при цьому мають вкрай слабке відношення до реальних бойових дій на сході, пише “Главком”. Уточнимо – поки працюють, оскільки ще в понеділок від них настійно вимагали написати заяви про звільнення.

За інформацією достовірних джерел видання в Адміністрації, серед таких чиновників – співробітники Елманов і Добряк. На сайті офісу голови держави не складно з’ясувати, що такі прізвища відповідно у керівника Головного департаменту з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції АП (Дмитро Елманов) та керівника Головного департаменту з питань національної безпеки і оборони АП (Євген Добряк).

З цього приводу відбулася нарада у голови АП Бориса Ложкіна, на якому було ухвалено рішення не чекати скандалу і аби уникнути інсинуацій вийти до преси зі спеціальною заявою про цю делікатну ситуацію. Близькі до президента Порошенка депутати, підтвердили виданню, що такі скандально відомі чиновники в Адміністрації дійсно є, але відмовилися підтвердити їхні прізвища, порадивши дочекатися офіційного роз’яснення, яке може бути надано вже сьогодні.

У свою чергу Євген Добряк, екс-депутат нардеп від БЮТ, який обіймає нині посаду керівника департаменту в АП, запевнив, що не отримував статус учасника антитерористичної операції. І тим більше нічого не чув про своє можливе звільнення. “У всякому разі, мені поки про це ніхто не повідомляв”, – запевнив він.

Адміністрацію президента, на відміну від Кабміну, який постійно перебуває на виду, поки що оминули гучні звинувачення, і зараз вона виявилася, по суті, на межі першого корупційного скандалу (за винятком каламутної історії з південноафриканським вугіллям, в яку намагалися втягнути голову Адміністрації Бориса Ложкіна).

Нагадаємо, що на початку року в Мін’юсті з’ясували, що з більш ніж 3500 осіб, що отримали статус учасника антитерористичної операції, близько двохсот насправді такими не є. При цьому, за словами близького до АП джерела видання, жебрак-бюджет на 2015-й рік не обіцяє носіям “бойового” статусу вагомих матеріальних преференцій, хіба що здешевить вдвічі комунальні послуги. Але статусом більше цікавляться ті, хто потрапляє або може потрапити під люстрацію – для них приставка “учасник АТО” служить оберегом.

Один з таких співробітників Кабміну – заступник голови Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко відмовився від цього статусу прямо в залі Верховної Ради, написавши відповідну заяву під тиском депутатів, а на наступний день був звільнений. Історія була нашумілою, хоча Ісаєнко і заявив пізніше, що цей статус заслужив. Справа в тому, що за законом, крім військових, прикордонників, співробітників держохорони та інших силових спеціальностей, учасниками бойових дій можуть бути визнані “працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися до участі в АТО в порядку, встановленому законодавством”. А Ісаєнко стверджує, що хоч і не воював зі зброєю в руках, але неодноразово був у відрядженнях в зоні АТО і разом з представниками інженерних військ займався організацією будівництва фортифікаційних споруд. Напевно якісь подібні заслуги приписали собі і “герої” АТО з Банкової.

Втім, не всі в оточенні Порошенка прагнуть будь-що-будь одержати “атошную корочку”. Радник президента, відомий волонтер Юрій Бірюков, частіше за інших відвідує зону бойових дій на Донбасі. Незважаючи на це, він запевнив, що не приміряв на себе статус учасника антитерористичної операції і не збирається цього робити. “Я вважаю, це буде не правильно”, – пояснив він.

Нардеп Борислав Береза вже пообіцяв, що комітет з протидії корупції вирішив встановити імена всіх високопоставлених чиновників, які встигли обзавестися статусом учасника АТО. Відповідно до постанови Кабміну рішення про надання цього статусу приймаються спеціальною міжвідомчою комісією, яка утворена Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (у комісії і служби один голова – “афганець” Артур Дерев’янко). Станом на 22 січня позитивне рішення по доданню статусу учасників бойових дій було ухвалено за 12630 особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, з 12777 справ, розглянутих комісією. Скільки з цих 12 з гаком тисяч реально воювали на Донбасі, а скільки – тих, хто бував там в тилу в короткочасних відрядженнях, – питання. Тому є відчуття, що сеанси викриттів “примазавшихся” до війни в органах влади будуть продовжуватися.

Після публікації матеріалу АП офіційно підтвердила інформацію про те, що кілька її високопоставлених чиновників отримали статус учасників АТО без належних на те підстав. Правда, в офісі президента до цих продовжують приховувати повний список любителів військового туризму.

newsru.ua

Залишити відповідь

Top