Регіональні сайти Люстрації 2.0

Закон про люстрацію можуть «підмінити»

Верховна рада

Тема люстрації влади після євроМайдана виявилася одна з найважливіших в політичному житті України. Вчора парламентарії підтримали закон «про очищення влади» в першому читанні. Кореспондент The Kiev Times попросив прокоментувати рішення Верховної Ради політолога Олексія Гараня.

– Учора парламент у першому читанні підтримав закон про люстрацію. Яку оцінку можна дати цій події?

– Відразу зроблю попередження про те, що я не є фахівцем в області люстрації. В цій темі було кілька альтернативних проектів. Але в цілому, я вважаю, що це знакова подія і дуже важливе, адже люстрація – це була вимога евроМайдана. Безумовно, це плюс.

Але ми повинні пам’ятати, що це всього лише перше читання. І тому громадський тиск має бути продовжено. До другого читання. Адже ми знаємо, що часто бувають ситуації, коли між першим і другим читанням законопроекту випадають якісь важливі пункти. Хтось щось вносить, що потім нівелює значення деяких положень законопроекту. Про це потрібно пам’ятати.

Тиск має бути продовжено, хоча і факт прийняття закону в першому читанні – вже важливий крок у правильному напрямку.

– У соцмережах подію називають піаром…

– Зрозуміло, що хочеться більшого. Але потрібно більше і робити. Якщо ми хочемо посилити значення цього закону, то на друге читання потрібно вийти на більш фундаментальні речі. Порошенко зайняв гроші Проблема адже в чому? Більшість парламенту, яке формувалося при Вікторі Януковичі, абсолютно не хоче люстрації (так само, як і інших реформаторських законів). Власне тому і виникає тема – переобрання парламенту.

Ясно, що проводити радикальний розрив з минулим важко, оскільки в парламенті просто не вистачає голосів.

– Депутати підтримають закон про люстрацію в цілому?

– Я не можу давати прогнози. Між першим і другим читанням потрібно продовжувати тиснути.

Newsdaily

Залишити відповідь

Top