Регіональні сайти Люстрації 2.0

Закон про люстрацію порушує право на працю і право на презумпцію невинуватості, – Ярема

Ярема

Віталій Ярема прокоментував можливий відхід з поста керівника ГПУ, закон про люстрацію і чутки про скандальні призначення. Про це пише ЛІГАБізнесІнформ.

– У розпал коаліційних переговорів все частіше звучать припущення про те, що на посаді генпрокурора ви перебуваєте останні дні, але незабаром зможете зайняти пост глави МВС або секретаря РНБО. Прокоментуйте.

– Усі мої «призначення» в РНБО і МВС – це здогадки кореспондентів і громадських діячів. Комусь дуже не хочеться, щоб я продовжував працювати в Генпрокуратурі. Стверджую, що ніяких пропозицій про зміну місця роботи мені не надходило і, сподіваюся, не надійде.

– А у вас особисто є бажання очолити МВС? Все-таки ця сфера вам ближче за досвідом роботи, ніж прокуратура.

– Сьогодні така ситуація в країні, що нам не доводиться вибирати. Потрібно бути і працювати там, де ми потрібні. Тому мені було б некоректно відповідати на питання, чи хочу я бути главою МВС. Там є міністр, який сьогодні працює і, знову-таки, оцінку його діяльності дає суспільство і вище керівництво.

– І, тим не менш, чи відчуваєте ви, що працювати в ГПУ вам залишилося лише до формування нової коаліції та початку роботи нової Ради?

– Генеральний прокурор призначається на п’ять років. Цей термін визначений Конституцією України і законом про прокуратуру. У разі недовіри з боку парламенту генпрокурор може піти у відставку. Гадати я не буду. Якщо новий парламент прийме рішення звільнити генпрокурора більшістю в 226 голосів, то, значить, так і буде.

– Прокоментуйте інформацію, що з’явилася в ЗМІ інформацію про можливе призначення на посаду начальника управління процесуального провадження ГПУ пов’язаного з Олександром Клименком екс-митника Володимира Орлова, який повинен підпасти під люстрацію?

– Знаєте, я колись читав один документальний твір, там було написано: «Сталін підійшов до вікна, і йому в голову закралася думка…». Тобто той, хто це написав, вважає, що заліз в думки Сталіна. Так і тут – журналісти, мабуть, порахували, що залізли в мої думки і знають, кого і куди я збираюся призначити. Це неправда. Інформація про Орлова – це одна з ланок цілого ланцюжка бруду, який на мене ллють останнім часом.

Закон про люстрацію недосконалий. Він в деяких аспектах порушує конституційні права людини. Зокрема, право на працю і право на презумпцію невинуватості

Люди, які підпадають під люстрацію, чи не будуть призначені на державні посади, і Генпрокуратура не виняток. Ці люди будуть люструвати, згідно закону «Про очищення влади».

– Як особисто ви ставитеся до цього закону?

– Я особисто вважаю, що цей закон недосконалий. Він в деяких аспектах порушує конституційні права людини. Зокрема, право на працю і право на презумпцію невинуватості. Але, як законослухняний керівник державної установи, я буду беззаперечно виконувати закон.

ZIK

Залишити відповідь

Top