Регіональні сайти Люстрації 2.0

Закон про люстрацію потрібно привести у відповідність до євростандартів – Пилипенко

Люстрація

Позови, що знаходяться в українських судах від звільнених за так званого закону про люстрацію, можуть отримати перспективу в Європейському суді з прав людини, якщо закон не буде змінено

Про це заявив представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко.

‘ Є вже близько тисячі позовів, які слухаються в різних інстанціях українських судів і є перспектива розгляду таких позовів у Європейському суді з прав людини”, – сказав В.Пилипенко в ефірі телеканалу “Інтер” у неділю ввечері.

За його словами, якщо закон “Про очищення влади” в нинішній редакції не буде припинений і приведений у відповідність з європейськими стандартами, рішення Європейського суду з прав людини будуть “прогнозованими”.

”Тобто українська держава буде зобов’язана виплатити компенсацію незаконно звільненим особам, а також будуть й інші рекомендації, які вже в зобов’язуючого порядку будуть направлені в Україну – щоб ми змінили закон про очищення влади відповідно до європейських стандартів. Поки Європа нам тільки рекомендує його змінити”, – сказав В.Пилипенко.

Раніше повідомлялося, що Венеціанська комісія (ВК) в цілому схвалила український закон про люстрацію, але зазначила, що він поширюється на дуже широке коло осіб і суддів. Відповідний висновок підтримали на засіданні Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) 19 червня після довгих місяців вивчення закону “Про очищення влади”.

Сегодня

Залишити відповідь

Top