Регіональні сайти Люстрації 2.0

Закон про люстрацію суддів скасують?

конституційний суд

Міністр юстиції Павло Петренко сподівається, що Конституційний суд не задовольнить звернення 76 нардепів щодо неконституційності закону про люстрацію суддів, так як скасування закону негативно вплине на судову систему. Про це він заявив в ексклюзивному коментарі LB.ua.

“Конституційний суд ще не виносив рішення з цього приводу. Але дійсно, 76 народних депутатів – в основному від КПУ, ПР і групи” За мир і стабільність “- подали таке звернення. Звичайно, ми розуміємо, що це їх конституційне право. Але якщо закон буде скасовано, то фактично відбудеться згортання будь питання про перевірку і люстрації суддів, які виносили політичні рішення, і повернення до старого складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії “, – зазначив міністр.

За словами Петренка, Міністерство юстиції однозначно не підтримує це звернення: “Це крок назад, причому серйозний – до раніше діяла судовій системі”.

Коментуючи зауваження, що подали звернення депутати вважають створену тимчасову слідчу комісію незаконною і не підконтрольний жодному держоргану, міністр відповів:

“Я вважаю, що це абсолютно безпідставне твердження. Тому що закон, який був прийнятий в парламенті, пройшов неодноразову експертну оцінку Ради Європи. Я направляв його туди і перед першим, і перед другим читанням. Експерти Ради Європи дали позитивну оцінку закону”.

“Звичайно, цей закон не містить тих положень, які пропонувалися ще в першій редакції – провести повну переатестацію судового корпусу. На жаль, депутати виключили це положення. Навіть ті положення закону, які залишилися, з приводу часткової перевірки суддів і політичних переслідувань наших громадян під час революції, теж прибрали. Я категорично не підтримую це конституційне звернення і сподіваюся, що КС його не задовольнить “, – резюмував Петренко.

Нагадаємо, 8 квітня народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4378-1 “Про відновлення довіри до судової системи України”. Однак, як стало відомо LB.ua, 14 травня 76 народних депутатів (від фракцій КПУ, ПР, депутатської групи “За мир і стабільність” та позафракційних) подали до Конституційного суду звернення, в якому вони просять визнати неконституційним цей закон.

LB.ua

One Response to Закон про люстрацію суддів скасують?

  1. Наталья Капица(Науменко) коментує:
    23.07.2014 о 23:19

    Про яке ” відновлення довіри до судової системи ” може йти мова
    Допоки судді самі себе будуть вибирати , себе перевіряти нічого з цього не вийде
    головуючій на процесі суддя Бог , який знає що відповідальності за беззаконне рішення він не понесе свій свого не здає колеги ж

Залишити відповідь

Top