Регіональні сайти Люстрації 2.0

Заступником начальника Генштабу став генерал часів Януковича

Люстрація Воробйов

Президент України Петро Порошенко відновив на посаді першого заступника начальника Генштабу ЗСУ генерал-полковника, колишнього командувача Сухопутних військ Геннадія Воробйова, повідомляє прес-служба глави держави в середу, 28 січня.

Відповідне погодження кандидатури президент підписав під час зустрічі з начальником Генштабу генерал-полковником Віктором Муженком, самим Геннадієм Воробйовим та секретарем РНБО Олександром Турчиновим.

“Генерал-полковник Геннадій Воробйов – командувач Сухопутних військ, один з досвідчених і професійно підготовлених генералів ЗСУ. Під час перебування на посаді першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України особисто керував проведенням антитерористичної операції. За часів президента Януковича відмовився виконувати наказ Віктора Януковича про застосування сили до активістів Майдану. Згодом потрапив під люстрацію як чиновник часів правління екс-президента. Був звільнений з посади наказом Міністра оборони від 25 жовтня 2014 року”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, народні депутати прийняли зміни до Закону про люстрацію. Зокрема, з метою забезпечення обороноздатності держави буде заборонено застосовувати закон до “осіб вищого офіцерського складу, які займають (займали) посади в органах внутрішніх справ, СБУ, Міністерстві оборони, ЗСУ та інших утворених відповідно до законів військових формуваннях”.

Зміни до закону мають надійти на підпис до Порошенка сьогодні.

korrespondent.net

Залишити відповідь

Top