Регіональні сайти Люстрації 2.0

Заяви на звільнення подали 308 суддів – Вища рада юстиції

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

На 1 грудня 2014 до Вищої ради юстиції надійшло 308 заяв від українських суддів про звільнення за загальними обставинами.

Мова йде про звільнення за власним бажанням, за станом здоров’я та у зв’язку із досягненням 65 років. По це повідомили у прес-службі Вищої ради юстиції.

За даними відділу підготовки матеріалів про звільнення суддів за загальними обставинами секретаріату ВРЮ, найбільше заяв – 92 – надійшло від суддів Донецької області, 41 заява надійшла від суддів Луганської області, 29 – від суддів Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

У Вищій раді юстиції нагадали, що відповідно до пп.1-3, 7-9 ч.5 ст.126 Конституції, ст.3, 31 закону “Про Вищу раду юстиції” та регламенту питання про внесення подань президенту України і Верховній Раді про звільнення суддів з посад за загальними обставинами належить до повноважень ВРЮ. У разі звернення судді про звільнення з посади за власним бажанням, ВРЮ вносить подання про звільнення в орган, який суддю призначив або обрав, після попереднього з’ясування дійсного волевиявлення судді, і чи не має місце сторонній вплив на нього або примус. Рішення щодо пропозицій про звільнення суддів за загальними обставинами приймається на засіданні Вищої ради юстиції більшістю голосів її членів, які брали участь у засіданні.

Як повідомляв іPress.ua, троє суддів, які забороняли Майдан, оскаржили свою люстрацію.

Додамо, 24 жовтня Тимчасова слідча комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції за результатами засідання рекомендувала звільнення двох суддів, які судили автомайданівців, ще двох запропонувала притягнути до дисциплінарної відповідальності.

Зазначимо, 20 грудня в Конституційний суд України надійшло подання від Верховного суду щодо відповідності до норм Конституції України окремих положень закону “Про очищення влади”.

Іpress

Залишити відповідь

Top