Регіональні сайти Люстрації 2.0

Жодного суддю не звільнили за результатами люстрації, – голова ВСУ

Фото: ssalonso
Фото: ssalonso

На сьогодні в Україні у результаті проведення люстрації не звільнено жодного суддю.

Про це заявив голова Верховного Суду України, член Вищої ради юстицій Ярослав Романюк у коментарі аналітично-інформаційній програмі «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

Водночас, як розповів народний депутат, голова Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв, за експертними оцінками, 70% суддів мають бути вигнанні із забороною повертатися працювати на посаду.

За словами Єгора Соболєва, люстрація держслужбовців відбувається поетапно. З грудня 2014-го по грудень цього року перевіряють суддів. Втім:

«Самі судді блокують процес своїми рішеннями, своїми домовленостями», – наголосив Єгор Соболєв.

Рішення Тимчасової спеціальної комісії, яка перевіряє роботу суддів під час Революції Гідності, мають лише рекомендаційний характер. ТСК опрацювала понад 2 тисячі скарг. Перевірку оголосили чотирьом сотням осіб, але поки що винесли рішення тільки двом десяткам суддям.

«Матеріали направлені до Вищої ради юстицій, – повідомив член Тимчасової спеціальної комісії Петро Варишко. – На жаль, вони там просто лежать і чекають свого часу. Сподіваємося, що до кінця травня члени ВРЮ до них доберуться».

«Без участі ВРЮ не відбувається жодне призначення судді і жодне звільнення судді – незалежно від підстав, – зазначив Ярослав Романюк. – Чи то через люстрацію, чи через порушення присяги, чи за станом здоровʼя, чи за власним бажанням».

Утім і досі ВРЮ не має достатнього складу, щоб відновити роботу.

zik

Залишити відповідь

Top