Регіональні сайти Люстрації 2.0

“Звільнення Яреми дасть надію, що його наступник почне щось робити”

Ярема

19 січня генеральний прокурор Віталій Ярема надіслав листа спікеру Володимирові Гройсману. Проситься на звіт перед депутатами. Хоче розповісти про розслідування резонансних справ.

На комітеті з запобігання та протидії корупції тиждень тому роботу Генпрокуратури назвали незадовільною. Яремі висловили недовіру. Почали збирати підписи за його відставку. Вже є 121. Аби це питання внести до порядку денного, треба 150 підписів. Кажуть, зараз зустрічається з фракціями. Переконує, що викладається на повну.

— Якщо вже Ярема проситься на звіт, то хотіли б почути таке: чому нічого не зроблено з того, за що стояв Майдан? — говорить 36-річний Ігор Луценко, народний депутат, член комітету з запобігання та протидії корупції. — Люди ж вимагали покарати й тих, хто розстрілював невинних. Чому цього не зроблено? Чому на місцях сидять усі поплічники Януковича в слідчих, прокурорських відділах? Чому їх не вигнали? Де ж люстрація?

Навіщо Ярема йшов на посаду генпрокурора, якщо не здатен нічого поміняти? Призначив собі заступника, в якого маєтки та водойми на 140 гектарах під Києвом. Під час представлення Яреми президент Порошенко процитував автора сингапурського економічного дива Лі Куан Ю: “Почніть з того, що посадіть трьох своїх друзів. Ви точно знаєте за що, вони знають за що — і народ вам повірить”. Та хай би не коришів своїх ув’язнював чи кумів, а влаштував показові посадки тих, хто працював за колишнього режиму. Тоді пішов би процес виявлення й покарання винних.

Що Яремі вдалося зробити за останній місяць, який ви йому дали на попередньому засіданні ­комітету?

— Він почав ворушитися тільки наприкінці грудня, коли на Заході пригрозили познімати санкції з Азарова і Януковича. Вони ж до останнього користувалися тут своїми рахунками, маєтками. Нової якості роботи Генпрокуратури ми не побачили, тому й висловили недовіру Яремі.

Можливо, невдачі в нього через те, що новий у прокуратурі, бо прийшов із міліції. Можливо, знайомства і договорняки не дозволяють щось зробити.

Після Майдану в нас уже другий генпрокурор. Що змінить відставка Яреми?

— З’явиться хоча б надія, що його наступник почне щось робити. Скільки ж іще чекати, аби він нарешті заворушився? От мали попередника — Махніцького. Від того теж був нуль результату. Зате кажуть, що за час роботи зміг купити готель у центрі Києва.

Кого треба ставити на місце Яреми?

— Важко сказати. Але ця людина має почати боротися з корупцією і реформувати прокуратуру, щоб звільнитися від старих непотрібних кадрів. Якщо Ярема й далі залишатиметься на посаді, всі резонансні справи гальмуватимуться.

/gazeta.ua

Залишити відповідь

Top